MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Uczulenie na rękach


Uczulenie na rękach

Objawy uczulenia pojawiające się na rękach należą do grupy alergii skórnych. Uczulenie na rękach najczęściej występuje po kontakcie z alergenem (alergia kontaktowa) i może mieć bardzo wiele przyczyn.

Przyczyny uczulenia na rękach

Alergiczne podrażnienie skóry rąk może nastąpić z kilku powodów. Uczulenie pojawia się pod wpływem działania różnych alergenów, jest następstwem atopowego zapalenia skóry. Delikatna warstwa ochronna składająca się z naturalnego tłuszczu ulega naruszeniu i skóra staje się bardziej wrażliwa na działanie drażniących alergenów.

Mogą to być alergeny związane z pożywieniem (zwłaszcza jeśli objawy występują w zgięciach łokci), tworzywami sztucznymi czy chemią zawartą w kosmetykach lub detergentach, a nawet „zwykły” kurz lub alergeny zwierzęce. Wiele osób reaguje uczuleniem na kontakt ze słońcem lub niklem, występującym np. w sztucznej biżuterii.

Ads code goes here

Uczulenie na rękach

Bardzo często alergia jest związana z egzemą czyli przewlekłym stanem zapalnym skóry wywołanym alergenami. Każdy podrażniający czynnik może wywołać uczulenie na rękach.

Objawy uczulenia na rękach

Alergeny mogą doprowadzić do wystąpienia zmian skórnych w obrębie dłoni, przedramion czy w zgięciach łokci. Skóra na rękach staje się wówczas zaczerwieniona, spuchnięta, sucha, popękana i mogą pojawiać się na niej różnego rodzaju wysypki, wypryski, pęcherze czy trudno gojące się rany. Często przy uczuleniu pojawiają się także ogólne objawy alergii – katar, napady kichania, łzawienie oczu.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij