Alergie skórne

Tych kosmetyków nie może zabraknąć w kosmetyczce alergiczki

Tych kosmetyków nie może zabraknąć w kosmetyczce alergiczki

Alergiczka, podobnie jak każda kobieta, pragnie wyglądać pięknie. Nie ma w tym nic dziwnego. Niestety, w jej przypadku sytuacja jest często podwójnie utrudniona. Po pierwsze, musi wybierać kosmetyki hipoalergiczne, które nie spowodują u niej uczulenia. Po drugie, powinna mieć mocno kryjące produkty, które zatuszują objawy alergii skórnej. Tych kosmetyków nie może zabraknąć w kosmetyczce alergiczki.

Kryjący podkład mineralny

Gdy coś wyskoczy na twarzy np. wysypka o podłożu alergicznym, chcesz ją przykryć i odruchowo sięgać po fluid. Tymczasem kosmetyki z drogerii często zawierają mnóstwo zbędnych substancji, w tym potencjalne alergeny. W związku z tym mogą pogarszać stan zapalny cery i utrudniać się gojenie zmian skórnych. Kryjący podkład mineralny w proszku doskonale tuszuje niedoskonałości, jednocześnie z pewnością nie wywoła objawów alergii.  Minerały też pielęgnują i leczą skórę.

Kryjący korektor mineralny

Gdy zmiany są większe, mam np. czerwone płaty na policzkach, które stanowią efekt uczulenia na maseczkę drogeryjną, potrzebujesz produktu do zadań specjalnych. Korektor mineralny ma fenomenalne krycie, jednak by wyglądał naturalnie, należy nakładać go punktowo.

Korund lub peeling z nasion malin

Musisz mieć pod ręką dobry, naturalny scrub, który nie powoduje uczulenia ani nie podrażnia skóry. Korund i peeling z nasion malin pozwala usunąć martwy naskórek. Jest to szczególnie ważne, gdy zmagasz się z alergią skórną, ponieważ cera na kontakt z alergenem często reaguje silnym przesuszeniem i trzeba ją doprowadzić do ładu.

Krem nawilżający o przyjaznym składzie

Skóra alergiczna często jest sucha i wymaga solidnej porcji nawilżenia. Pamiętaj, aby krem, którego używasz, zawierał humektant w postaci kwasu hialuronowego i emolient np. w postaci oliwy z oliwek.  Humektant wiąże cząsteczki wody, nawilżając skórę od środka, natomiast oliwa z oliwek pozostawia warstwę okluzyjną, która chroni przed przeznaskórkową utratą wody.

Hipoalergiczny tusz do rzęs o właściwościach wodoodpornych

Gdy zmagasz się z alergią, twoje oczy nierzadko łzawią, dlatego ważne jest, aby maskara się nie rozmazywała. W celu uzyskania pożądanego efektu należy sięgnąć po hipoalergiczny tusz do rzęs o właściwościach wodoodpornych.

Hipoalergiczna szminka w wyrazistym odcieniu

Pozwala odwrócić uwagę  od problemów skórnych ukrytych pod warstwą podkładu mineralnego i korektora.  Cała uwaga koncentruje się wówczas na ustach w kolorze  czerwieni czy fuksji, które ożywiają twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *