KOSMETYKI Życie z alergią

Thermolift – moc wewnętrznego ciepła

Thermolift – moc wewnętrznego ciepła

Dzięki temu jest to jeden z bezpieczniejszych i najmniej ryzykownych zabiegów kosmetycznych.

Ciepło, które upiększa
Zasadą działania thermoliftingu jest rozgrzanie głębokich warstw skóry, co skutkuje wywołaniem efektu termicznego, polegającego na podrażnieniu włókien kolagenowych. Komórki regenerują się i wzmacniają, przyspiesza się ich metabolizm, odnawia się produkcja kolagenu i elastyny. Odbudowie ulega warstwa podporowa skóry. Polepsza się mikrocyrkulacja i drenaż limfatyczny. Wierzchnia warstwa naskórka nie zostaje uszkodzona – wszystko dzieje się w głębszych warstwach skóry, na zewnątrz widać za to rezultaty.

Różne metody – te same efekty
Thermolift jest stosunkowo młodym zabiegiem, jednak już doczekał się różnych metod stosowania. Najbardziej rozpowszechnionymi rodzajami rozgrzewania komórek skóry są mechaniczna fala ultradźwiękowa oraz promieniowanie podczerwone (występują pod różnymi nazwami). Obie metody nieznacznie różnią się od siebie – przy ultradźwiękach można stosować dodatkowe preparaty w postaci specjalnych kremów, które wchłaniają się w głębokie warstwy skóry; promieniowanie podczerwone emituje falę ciepła, która przenika do tkanki podskórnej z jednoczesnym chłodzeniem naskórka. Mimo różnic działają na tych samych zasadach i dają takie same efekty widoczne na skórze.

Rezultaty zabiegu Thermolift

 • redukcja zmarszczek
 • eliminacja “worków pod oczami”
 • rozjaśnienie ciemnych przebarwień pod oczami
 • długofalowy proces odnowy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • zagęszczenie i wygładzenie skóry
 • poprawa faktury, zmniejszenie rozszerzonych porów, tonizacja skóry
 • usunięcie zmian związanych z fotostarzeniem (przebarwienia, teleangiektazje)
 • likwidacji blizn np. potrądzikowych
 • redukcja i likwidacja cellulitu
 • odchudzenie i lifting twarzy
 • odchudzenie pasa i ciała
 • lifting piersi i pośladków

Thermolift – moc wewnętrznego ciepła

Bezpieczeństwo Thermolift

Mówi się, że thermolift to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, bez skutków ubocznych. Zabieg jest bezpieczny zarówno dla alergików, jak i dla osób o skórze wrażliwej i naczyniowej. W razie nadwrażliwości na krem używany przy ultradźwiękach można zrobić próbę alergiczną i użyć w zastępstwie łagodnego żelu.

Thermolift polecany jest dla każdego rodzaju cery. Zaawansowany system chłodzący nie pozwala na uszkodzenie wrażliwego naskórka. Jednak przy dość wysokiej temperaturze, na jaką skóra może być narażona, istnieje kilka warunków i przeciwwskazań. Bezpośrednio przed zabiegiem dermatolog powinien przeprowadzić wywiad i ocenić stan skóry. Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi oraz z niezagojonymi ranami. Na thermolift można umówić się dopiero w dwa tygodnie po zastosowaniu wypełniaczy i tydzień po użyciu botoksu. Należy uważać w przypadku posiadania rozrusznika serca.

Thermolift mogą stosować już kobiety po 25. roku życia (np. po ciąży – modelowanie ciała, usuwanie cellulitu). Seria zabiegów zalecana jest paniom po 35. roku życia jako profilaktyka antystarzeniowa (anti-aging).
M.Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *