Życie z alergią

Szybko niszczące się ubrania – jak je rozpoznać?

Szybko niszczące się ubrania

W najlepsze trwają letnie wyprzedaże, jednak nie wszystkie ubrania zasługują na naszą uwagę.  Niektóre z nich są po prostu kiepsko wykonane i warto mieć tego świadomość. Jak rozpoznać szybko niszczące się ubrania?

Prucie się

Jeśli widzisz, że ubranie już się pruje, to nie wróży mu to długiego żywota. Lepiej takich rzeczy nie kupować. Owszem, możesz podszyć sukienkę w miejscu, gdzie się pruje, ale za chwilę zacznie się pruć z każdej ze stron. Nad tym nie zapanujesz.

Mechacenie

Niektóre materiały są po prostu kiepskie. Wystarczy, że przymierzą je trzy osoby, a już pojawiają się zmechacenia. To zdecydowanie nie wróży długiego życia ubraniu. Jeśli coś się łatwo mechaci, to szybko staje się brzydkie i szybko ląduje na śmietniku.

Wychodzące nitki

Jeśli z jakiejś bluzki czy sukienki już na starcie wychodzą nitki, to znaczy, że wykończenie ubrania jest naprawdę kiepskie. Ani się obejrzysz, a szwy pękną w najmniej spodziewanym miejscu. Albo zwyczajnie zahaczysz którąś z wychodzących nitek, a ona okaże się istotna.

Zamek, który się zacina

Nie ma nic oryginalnego w tym, że otrzymujemy tani zamek, który charakteryzuje się kiepską jakością. Sieciówki tną koszty produkcji na wszystkim, co się da. Dlatego przenoszą produkcję do krajów takich jak Bangladesz, Indie, a do tego stawiają na najtańsze tkaniny.

Zbyt cienka bawełna

Jeśli bawełna jest zbyt cienka, to będą się w niej robić dziurki   i nastąpi to dość szybko. Wcale nie musisz o nic zahaczyć bluzki, by powstał otworek. Czasem wystarczy, że po prostu nosisz bluzkę, a ona nie wytrzymuje naprężeń.

Naklejki

Jeśli chcesz kupić sukienkę w kwiaty, lepiej wybrać taką, w której kwiaty są trwałe, bo materiał został zafarbowany w stosowne wzory. Nie kupuj bluzek z naklejonymi kwiatkami, bo te szybko zniszczą się w praniu, a ubranie stanie się brzydkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0