Alergie skórne

Szminka w odcieniu twoich ust. O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka?

O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka

Nudziaki to szminki, które cieszą się największą popularnością pośród kobiet. Dyskretnie podkreślają urodę, nie rzucając się w oczy.  Jednak nie zawsze umiemy dobrać odpowiedni odcień szminki. O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka?

Twoja karnacja oraz kolor włosów

Kobiety bardzo często kupują za jasne nudziaki. Nie każdej z nas pasuje beż czy rozbielony brąz. Po prostu, gdy masz jasną karnację, nudziak musi być wyrazisty, inaczej usta stopią się z cerą, dając korektorowy efekt. Jasne nudziaki są idealne dla opalonych dziewczyn, gdyż podkreślają ich urodę na zasadzie kontrastu. Przy jasnoróżowej karnacji unikaj ciepłych tonów, czyli wszystkiego z kapką brązu. Niewskazany jest też nudziak z fioletowymi tonami, gdyż będziesz wyglądała jak topielica.

Twoje stroje

Jeśli w Twojej szafie przeważają żywe kolory, zrezygnuj z beży i brązów, postaw na przybrudzony róż, który jest żywy, ale jednocześnie stonowany. Możesz sięgnąć też po róż z kapką fioletu. Panie, które preferują bardzo spokojny look – szarość, beże, brązy, biel, mogą sięgać po stonowane brązowe i beżowe pomadki.

Twoja czerwień wargowa

Nudziak wygląda dobrze tylko wówczas, gdy pozostaje w harmonii z twoją naturalną czerwienią wargową. Przy ciemnych ustach nie możesz iść w kierunku beży i brązów, gdyż nieestetycznie rozbielisz wargi. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się brudny róż lub róż z kapką fioletu.

Wielkość ust

Jeśli masz wąskie usta, nudziak nie może być zbyt ciemny i brązowy, gdyż optycznie je pomniejszy. Przy dużych wargach nie ma sensu sięgać po bardzo jasny beż, brąz lub róż, gdyż usta staną się nienaturalnie wielkie.

Kolor zębów

Niektóre beże, brązy i brudne fiolety zażółcają zęby, przez co wyglądają one bardzo nieestetycznie. Natomiast dobrze dobrany brudny róż wygląda dużo korzystniej.