Alergie skórne

Szminka w odcieniu twoich ust. O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka?

O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka

Nudziaki to szminki, które cieszą się największą popularnością pośród kobiet. Dyskretnie podkreślają urodę, nie rzucając się w oczy.  Jednak nie zawsze umiemy dobrać odpowiedni odcień szminki. O czym powinnaś pamiętać przy wyborze nudziaka?

Twoja karnacja oraz kolor włosów

Kobiety bardzo często kupują za jasne nudziaki. Nie każdej z nas pasuje beż czy rozbielony brąz. Po prostu, gdy masz jasną karnację, nudziak musi być wyrazisty, inaczej usta stopią się z cerą, dając korektorowy efekt. Jasne nudziaki są idealne dla opalonych dziewczyn, gdyż podkreślają ich urodę na zasadzie kontrastu. Przy jasnoróżowej karnacji unikaj ciepłych tonów, czyli wszystkiego z kapką brązu. Niewskazany jest też nudziak z fioletowymi tonami, gdyż będziesz wyglądała jak topielica.

Twoje stroje

Jeśli w Twojej szafie przeważają żywe kolory, zrezygnuj z beży i brązów, postaw na przybrudzony róż, który jest żywy, ale jednocześnie stonowany. Możesz sięgnąć też po róż z kapką fioletu. Panie, które preferują bardzo spokojny look – szarość, beże, brązy, biel, mogą sięgać po stonowane brązowe i beżowe pomadki.

Twoja czerwień wargowa

Nudziak wygląda dobrze tylko wówczas, gdy pozostaje w harmonii z twoją naturalną czerwienią wargową. Przy ciemnych ustach nie możesz iść w kierunku beży i brązów, gdyż nieestetycznie rozbielisz wargi. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się brudny róż lub róż z kapką fioletu.

Wielkość ust

Jeśli masz wąskie usta, nudziak nie może być zbyt ciemny i brązowy, gdyż optycznie je pomniejszy. Przy dużych wargach nie ma sensu sięgać po bardzo jasny beż, brąz lub róż, gdyż usta staną się nienaturalnie wielkie.

Kolor zębów

Niektóre beże, brązy i brudne fiolety zażółcają zęby, przez co wyglądają one bardzo nieestetycznie. Natomiast dobrze dobrany brudny róż wygląda dużo korzystniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *