Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Świąteczne prezenty dla dzieci

prezenty dla dzieci

Dzieci, są bez wątpienia osobami, które najbardziej czekają na Boże Narodzenie. Święta są dla nich niczym bajkowa kraina, która rozpościera się wokół. Kolorowe bombki, barwne iluminacje i oczywiście prezenty pod choinką, tworzą niepowtarzalny klimat świąt. Warto zadbać o to, by świąteczne prezenty dla dzieci były kreatywne. Co możemy podarować naszym milusińskim?

Prezenty dla dzieci

Nie ukrywajmy, rodzice mają problem z głowy, ponieważ dziecko zwykle pisze list do św. Mikołaja, w którym prosi o konkretny prezent na gwiazdkę. Nad wyborem upominków dla najmłodszych zastanawiają się babcie, ciocie i inni członkowie rodziny. Wtedy pojawia się problem. Co kupić dziecku, by trafić z prezentem na święta? Kopalnią pomysłów pozostaje nie tylko sklep z zabawkami, ale również internet. Do świąt pozostało już niewiele czasu, ale dla wszystkich tych, którzy zakup prezentów pozostawili na ostatnią chwilę, garść porad może okazać się bezcenna.

Książki

Nie trzeba chyba tłumacz, że książki to doskonały pomysł na prezent. Rozwijają, uczą, bawią i są pamiątką na długie lata. Wiele polskich wydawnictw oferuje książki, które z pewnością zainteresują najmłodszych. Nasza Księgarnia jest jednym z Wydawnictw, które robi wielki ukłon w stronę najmłodszych czytelników. Znajdziemy tam kultowe tytuły i wiele nowości, pięknie wydanych. Nawet dla tych nieco starszych czytelników znajdzie się coś ciekawego. Wspomnieć warto o Harry’m Potterze i jego wersji ilustrowanej. Jim Kay ubarwił historię czarodzieja, tworząc przepiękne ilustracje. A wszystko w twardej oprawie z papierową obwolutą- idealnie na prezent dla małych i dużych fanów Harry’ego.

Gry planszowe

Kto z nas pamięta długie wieczory spędzone przy planszówkach? Gry planszowe powróciły w wielkim stylu, zyskując coraz to większe grono zwolenników. Dzieci będą zachwycone grą, która odciągnie ich od ekranu komputera czy telewizora. Producenci gier oferują wiele tytułów, dostosowanych do wieku. Dla starszaków polecamy Dobble, grę na skojarzenia i refleks czy kultowe Prawo Dżungli. Wspaniałą grą dla całej rodziny będzie Monopoly, które doczekało się wersji z polskimi zabytkami, bohaterami Disney’a czy nawet terminalem płatniczym. Warto dobrze rozejrzeć się w sklepach. Niektóre z gier nawiązują do PRL-u, więc będą także ciekawą lekcją historii.

Drewniane zabawki

świąteczne prezentyDrewno jest bardzo trwałe. Kiedyś plastik był czymś ekskluzywnym, a właśnie z drewna wytwarzano zabawki. Klocki, samochody, kuchnie, domki – dziś takie zabawki są drogie, ale za to starczają na długie lata, a nawet pokolenia. Drewniane klocki wytrzymają wszelkie konstrukcje, a kuchnia czy domek dla lalek, będzie przypominał te prawdziwe. Zabawek tego typu najlepiej szukać w sieci. Na jeden droższy prezent warto złożyć się z rodziną. Dzięki temu dziecko zyska porządną zabawkę, a nie kilka takich, które rzuci w kąt po dwóch dniach.

Katarzyna Antos