Bez kategorii

Sukienki z poliestru – jak je nosić?

Sukienki z poliestru

Sukienki z poliestru są sztuczne, nie przepuszczają powietrza.  Jednak coraz więcej firm szyje ubrania z tego rodzaju tkanin, gdyż są tanie i odporne na gniecenie. Ponadto taka odzież nie niszczy się tak szybko jak bawełniana czy wiskozowa. Jak nosić sukienki z poliestru?

Po pierwsze, odpowiedni krój

Nigdy nie wybieraj ubrań z poliestru, które są bardzo obcisłe, ponieważ będziesz się w nich okrutnie pocić. Po godzinie pojawi się przykry zapach potu, a ty poczujesz dyskomfort. Po drugie niewskazane są długie rękawy, ponieważ utrudniają cyrkulację powietrza. Jeśli  nie lubisz codziennie prasować sukienek, to kup taką na ramiączkach lub z krótkim rękawkiem. Nigdy z długim, bo pot z pach będzie produkowany w ogromnych ilościach.

Po drugie, odpowiednia pogoda

Sukienki z poliestru odpadają w upalne dni, ale gdy temperatura sięga ok. 20 stopni, stanowią doskonałe rozwiązanie. Możesz w nich wyjść z domu, nie ryzykując nadmiernego pocenia się i przykrego zapachu. Ubrania z poliestru nie sprawdzą się nawet w chłodne dni, gdy przebywasz sporo na słońcu, bo i tak się spocisz, ten materiał w ogóle nie oddycha.

Po trzecie, dostosowuj do okazji

Sukienki z poliestru są bardzo popularne na weselach. Nie gniotą się, ładnie się układają, a ich produkcja jest tania. Jednak wesele to nie jest dobra okazja do ich zakładania. Na tego rodzaju imprezach  sporo się tańczy i rusza, dlatego też dość szybko się w spocisz w swojej eleganckiej kreacji i w pewnym momencie będziesz marzyć tylko o kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0