Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Stroje dla dzieci na Halloween

stroje dla dzieci

Zbliża się Halloween, więc na nasze pociechy czekają liczne bale przebierane w przedszkolach czy szkołach. Taka impreza wymaga właściwego przebrania. Podpowiadamy jakie stroje dla dzieci na Halloween wybrać w tym roku.

Stroje na Halloween

Nie każdy z nas uznaje święto Halloween. Tego typu wydarzenia należy raczej traktować z przymrużeniem oka. W końcu to okazja do dobrej zabawy, szczególnie dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają przebieranki, więc Halloween jest dla nich idealne. Barwne stroje wcale nie muszą kosztować majątek. Oczywiście możemy skorzystać z oferty wypożyczalni strojów, wiele teatrów wypożycza wszelkie kostiumy. Inną opcją będzie samodzielne przygotowanie przebrania czy poszukanie ciekawego stroju w second-handach.

Czarny kot

To jeden z najprostszy z możliwych strojów. Wystarczy czarne ubranie, kocie uszy i domalowane wąsy. Ogon zrobimy z czarnych rajstop, wypchanych skrawkami materiałów lub z długiego fragmentu futerka, które możemy znaleźć w second-handach. Kocie uszy w formie opaski wykonamy z czarnego kartonu lub kupimy gotowe, ponieważ wiele sieciówek odzieżowych oferuje tego typu akcesoria. Do tego wąsy, namalowane czarną kredką do oczu i czarny kot gotowy.

Czarownica

Czarownica to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy wydawać fortuny na przebranie. Propozycja z pewnością zachwyci młode damy. Ze skrawków tiulu czy innych tkanin uszyjemy spódnicę, a nawet jeśli nie potrafimy szyć, też ją zrobimy. Wtedy wystarczy przywiązać materiały do gumki, która musi być dopasowana do pasa. Do spódnicy wystarczy dodać czarną, szarą lub fioletową bluzkę, starą miotłę, najlepiej ze słomy lub patyków oraz kapelusz, chociażby zrobiony z czarnego kartonu czy ze starego kapelusza.

Hrabia Drakula

Drakula to propozycja dla chłopców. Przemiana w wampira wymaga odpowiedniej oprawy. Biała lub czarna koszula będzie idealna, do tego peleryna, uszyta z czarno-czerwonej tkaniny, ciemne spodnie i sztuczne wampirze zęby, które kupimy w sklepie z akcesoriami na imprezy lub zamówimy wcześniej przez internet.

Superbohater

HalloweenModa na superbohaterów wciąż trwa. Dzieci chętnie wcielają się w znane postacie, takie jak Batman, Superman, Ironman czy Kapitan Ameryka. Przebranie się na Halloween za takiego bohatera wiąże się z kosztami. Raczej trudno będzie nam stworzyć strój z papieru. Musi albo go uszyć, wypożyczyć lub kupić gotowy kostium. Jednak warto przejść się wcześniej po lokalnych second-handach, ponieważ tego typu stroje także możemy tam spotkać. Musimy wziąć pod uwagę, że ze względu na dużą popularność superbohaterów, nasza pociecha może nie być jedynym Batmanem na szkolnym balu.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *