Alergie skórne

Sprawdzone sposoby na zdrowy wygląd skóry

Sprawdzone sposoby na zdrowy wygląd skóry

Zastanawiasz się, co sprawia, że niektóre kobiety mają idealną cerę? Oczywiście dużo zależy od genów i czynników silnie zindywidualizowanych, ale poprzez zmianę pewnych nawyków możesz poprawić stan skóry. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na zdrowy wygląd skóry.

Sen

Jeśli nie śpisz minimum 8 godzin dziennie, bo wychodzisz z założenia, że szkoda czasu na sen, to nie zdziw się, gdy twoją twarz powleką zmarszczki i sińce pod oczami. Organizm do pełnej regeneracji potrzebuje minimum 8 godzin snu. W tym czasie zachodzi też odnowa skóry. Kobiety, które się wysypiają, mają ładniejszą i gładszą cerę.

Duże ilości wody

Nie chodzi o to, by pić byle co, bo pewne napoje mogą cię odwadniać, zamiast nawilżać od środka. Wskazana jest niegazowana woda mineralna i świeżo wyciskane soki. Unikaj nadmiernych ilości kawy, nie pij piwa i innych alkoholi, gdyż przyspieszają one procesy starzenia się skóry.  Minimalna ilość wody, którą powinnaś wypijać każdego dnia to 1,5 litra. Ważne, aby nie pić jej masowo w dużych ilościach, bo wówczas przelatuje przez ciebie.

Zdrowa dieta

Jedz dużo owoców, warzyw, nabiału, w tym produktów fermentowanych takich jak jogurt czy kefir. Nie zapominaj także o wyrobach pełnoziarnistych, w tym o brązowym ryżu. Owoce i warzywa dostarczają ci antyoksydantów, czyli związków zwalczających wolne rodniki odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry. Natomiast jogurt i kefir to bogactwo dobroczynnych bakterii fermentacji mlekowej, które wchodzą w skład naturalnej mikroflory naszego organizmu i chronią go przed namnażaniem patogenów, w tym gronkowca złocistego i Propionibacterium acne – drobnoustrojów wywołujących trądzik.

Regularny peeling

Jeśli chcesz mieć piękną skórę, musisz regularnie usuwać martwy naskórek i odblokowywać ujścia gruczołów łojowych. W tej roli doskonale sprawdza się peeling mechaniczny. Należy go wykonywać dwa razy w tygodniu. Uważaj jednak z siłą tarcia, aby  nie doprowadzić do przerwania ciągłości  naskórka. Kobiety, które regularnie masują skórę peelingiem, przyczyniają się do jej lepszego ukrwienia i odżywienia, jednocześnie stymulują syntezę kolagenu.

Dokładny demakijaż

Makijaż musi zostać dokładnie zmyty, w przeciwnym wypadku kosmetyki kolorowe będą obciążać skórę i sprzyjać namnażaniu bakterii, a tym samym prowadzić do powstawania pryszczy. Demakijaż zawsze przeprowadzamy kilkuetapowo. Najpierw zmywamy makijaż płynem micelarnym, następnie myjemy twarz żelem dedykowanym twarzy, po czym przywracamy skórze lekko kwaśne pH za sprawą toniku.

Krem pod oczy

Skóra wokół oczu jako jedyna jest pozbawiona gruczołów łojowych. Krótko mówiąc, nie posiada naturalnej warstwy ochronnej, dlatego trzeba pamiętać o regularnej aplikacji kremu pod oczy, inaczej dorobimy się potężnych zmarszczek.

Minimalistyczny makijaż twarzy

Nie nakładaj na twarz tony podkładu, korektora i pudru, bo im więcej kosmetyków kolorowych, tym mocniej obciążona skóra i tym szybciej dorobisz się nie tylko zmarszczek, ale też pryszczy. Jeśli masz coś do przykrycia, sięgnij po podkład mineralny, który wyrówna koloryt skóry, ale jej nie obciąży. Ponadto warto pamiętać, że minerały wykazują właściwości lecznicze i mogą pomóc w walce z trądzikiem.