NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Sprawdź, kiedy twoje dziecko będzie miało ferie!

ferie zimowe

Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas, szczególnie przez najmłodszych. I choć jeszcze nie zakończył się 2017 rok, już dziś informujemy Was o terminach ferii w poszczególnych województwach. Sprawdź, kiedy twoje dziecko będzie miało ferie zimowe!

Ferie zimowe 2018

Niektórzy już w styczniu rozpoczną długo wyczekiwany wypoczynek. Oby pogoda dopisała i dzieciaki mogły skorzystać choć trochę z białego szaleństwa. Poznanie terminów ferii zimowych pozwoli na zaplanowanie atrakcyjnego czasu, może także zimowych wyjazdów. Kiedy zaczynają się ferie 2018? Które województwa rozpoczną je jako pierwsze? Kto zaś zakończy sezon zimowego wypoczynku?

15 – 28 stycznia

Szczęściarze, którzy rozpoczną ferie zimowe już w styczniu, czyli niedługo po przerwie świątecznej, to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego. Uczniowie z tych terenów udadzą się na przerwę 15 stycznia i do 28 stycznia będą wypoczywać.

22 stycznia – 4 luty

W tym terminie, wolne będą mieli uczniowie z takich terenów jak województwo podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Przypomnijmy, że ferie trwają tyle samo dla każdego z województw. Dzieci i młodzież mają więc dwa tygodnie wolnego od zajęć szkolnych, na co z pewnością czekają przez długi czas.

29 stycznia – 11 luty

Pod koniec stycznia, zimowe ferie rozpoczną mieszkańcy aż pięciu regionów Polski. Województwa śląskiego, pomorskiego, podkarpackiego, łódzkiego i lubelskiego. Zimowy czas z pewnością będą mogli owocnie wykorzystać, nie zapominając o wypoczynku i dobrej zabawie.

12 – 25 luty

W lutym, jako ostatni na ferie udadzą się uczniowie województwa lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. To będzie czwarta tura ferii zimowych 2018 i zarazem ostatnia. Zauważmy jednak, że niektóre terminy nachodzą na siebie, co umożliwi rodzinne wyjazdy czy integrację uczniów z różnych regionów kraju.

Gdzie na ferie zimowe 2018?

ferieWciąż popularne są wyjazdy zorganizowane, zwłaszcza w góry. Dzieci wyjeżdżają na narty czy snowboard. Choć i nad morzem odbywają się turnusy feryjne. Podczas zimowego wypoczynku dużym zainteresowaniem cieszą się także tzw. półkolonie, które organizują szkoły czy świetlice. Dzieci mają wówczas zorganizowany czas od rana, do godzin popołudniowych. Domy kultury, muzea czy inne ośrodki kulturalne organizują w czasie ferii mnóstwo atrakcji, więc warto śledzić kalendarz kulturalny swojego regionu, by nie przegapić interesujących wydarzeń, nie tylko dla najmłodszych.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *