JAD OWADÓW I ŻMIJ NAJNOWSZE Rodzaje alergii i Uczulenia

Sposoby na ukąszenia komarów

ukąszenia komarów

Lato bez komarów to marzenie każdego wczasowicza. Niestety owady tylko czekają, by zaatakować swój cel. Ślady po ich atakach są dość bolesne. Na szczęście znamy skuteczne sposoby na ukąszenia komarów i nie zawahamy się ich użyć!

Atak komarów

Wystarczy wybrać się na letni spacer nad rzekę albo do parku. W sumie to nawet w domu możemy się na nie natknąć. Nie mają żadnych skrupułów. Są wredne i uporczywe. Nie dają zasnąć i są uzależnione od krwi. Nie, to nie wampiry, a komary, które w okresie letnim dają się ostro we znaki. Atakują nas samice tych owadów, które żywią się krwią. Na pamiątkę pozostawiają nam uroczy bąbel, rumień i dokuczliwy świąd. A drapanie tylko pogarsza sprawę i wydłuża gojenie się rany. Uczuleni też nie mają z komarami lekko. Wakacje byłyby piękne bez towarzystwa komarów, ale jak już nas dopadną, warto znać sposoby, które złagodzą ich ukąszenia.

Wapno

W wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć wapna. Minerał jest znany alergikom. Pomaga na uczulenia, zwłaszcza zmiany skórne, takie jak świąd czy rumień. Wapno warto pić profilaktycznie i po ukąszeniach komarów, ponieważ zniweluje uporczywy świąd. Dostępne jest w każdej aptece, a nawet sklepach spożywczych, więc warto się w nie zaopatrzyć.

Cytryna

Kolejnym i w dodatku naturalnym sposobem na radzenie sobie ukąszeniami okropnych komarów jest cytryna. Ten cudowny, pełen witaminy C owoc, doskonale radzi sobie z obrzękiem skóry. Wystarczy sparzyć cytrynę i plasterek owocu przyłożyć do naszej rany, czyli miejsca ataku komara. Cytrynowy okład przyniesie ulgę, a świąd minie w mgnieniu oka.

Aspiryna

Aspiryna okazuje się pomocna nie tylko w przypadku bólu głowy. Zwykle mamy tego typu środki przeciwbólowe w apteczce czy w torebce, a jak nie, to w każdej aptece bez problemu kupimy aspirynę. Rozgniecioną tabletkę wymieszajmy z odrobiną wody, tworząc pastę. Następnie nałóżmy ją na zmianę skórną i pozostawmy na kilka czy kilkanaście minut.

Pasta do zębów

Komar może ukąsić nas wszędzie, szczególnie na wyjeździe. Znajdując się gdzieś nad jeziorem czy na kempingu, nie musimy pędzić przed siebie w poszukiwaniu najbliższej apteki. Wykorzystajmy to, co na pewno mamy przy sobie. Miętowa pasta do zębów szybko ukoi ukąszenie, działając na skórę niczym chłodny kompres.

Soda oczyszczona

Kuchenny niezbędnik, czyli soda kuchenna zadziała na podobnej zasadzie jak aspiryna. Przygotujmy z niej pastę i nałóżmy na ukąszenie. Rana szybciej się zagoi, a świąd przestanie nam tak dokuczać. W końcu nie ma w nim nic przyjemnego.

Skórka od banana

skórka od bananaMiłośnikom eko z pewnością spodoba się nasz ostatni sposób na ukąszenia komarów. W roli głównej zagra skórka od banana. A więc najpierw zjadamy owoc, a wewnętrzną stroną jego skórki pocieramy ranę. Szybko zauważymy, że ukąszenie zniknie i przestanie nam już dokuczać.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *