Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Sporty zimowe nie tylko dla dzieci

sporty zimowe nie tylko dla dzieci

Trwają ferie zimowe, więc sporty zimowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na dodatek warunki atmosferyczne sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Nie tylko najmłodsi korzystają z uroku stoków oraz innych miejsc. Które sporty zimowe są polecane dla dzieci i dorosłych?

Sporty zimowe dla całej rodziny

Ferie zimowe to okazja do spędzenia czasu całą rodziną. Wolny czas możemy wykorzystać na wspólny wyjazd, jeśli tylko pozwala nam na to praca oraz fundusze. Zimą popularne są wyjazdów góry, gdzie biały puch na stokach zapewnia idealne warunki do prawdziwego szaleństwa. Największe ośrodki przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie turystów. Także zagranice kurorty narciarskie cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Wiele dyscyplin sportu nie ogranicza się wiekowo. Korzystać z nich mogą dzieci i dorośli, co jest fantastycznym rozwiązaniem na wspólny, aktywny czas. I nie koniecznie musimy jechać daleko w góry, by spędzić miłe chwile z rodziną.

Łyżwy

Łyżwy to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Na tafli lodowiska poradzą sobie zarówno początkujący, jak i ci, którzy doskonale czują się na łyżwach. Nie musimy mieć własnego sprzętu, ponieważ przy lodowiskach działają wypożyczalnie. Koszt wypożyczenia łyżew zwykle mieści się w granicy kilku złotych, podobnie jak wejście na lodowisko. W wielu miastach, w sezonie zimowym działają lodowiska na świeżym powietrzu, które są idealną rozrywką na czas ferii. Warto skorzystać z takiej opcji i wybrać się całą rodziną na łyżwy. Taki sport to doskonałe lekarstwo na stres, a przy okazji poprawia kondycję fizyczną.

Spacer po śniegu

Energiczny spacer dotleni nasz organizm, wzmocni mięśnie nóg i przysporzy wiele walorów krajobrazowych. Najważniejsze, że nie wymaga od nas praktycznie żadnych kosztów, oprócz czasu. Wystarczy wybrać trasę i wyruszyć na zimowy spacer. Okoliczny park czy lasek będą idealnymi lokalizacjami do takiej aktywności. Pamiętajmy jednak o nieprzemakalnych butach i odpowiednim stroju, w którym będzie nam ciepło i wygodnie. Na nogi przydadzą się ochraniacze, czyli tzw. stuptuty, które zapobiegną przed przedostaniem się do butów śniegu. Spacery po śniegu z pewnością spodobają się najmłodszym, a przy okazji takiej wyprawy można przeprowadzić bitwę na śnieżki czy ulepić bałwana.

Sanki

sporty zimoweSanki to dla wielu jedno z najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. Ale kto powiedział, że dorośli nie mogą wyjść na sanki? Zabierzmy sanki i nasze dzieci. Być może na strychu mamy sanki z dawnych lat, ale nawet plastikowe jabłuszka, dostępne w supermarketach sprawdzą się w roli zimowego sprzętu. W pobliskim parku z pewnością znajdują się górki, z których będzie można śmiało pozjeżdżać. Jazda na sankach to sama frajda, nie tylko dla dzieciaków. Większa masa ciała zapewnia szybszy zjazd, więc uważajmy podczas jazdy na sankach. Nie zapomnijmy także o nieprzemakalnych ubraniach i obuwiu.

Katarzyna Antos