Życie z alergią

Spodnie materiałowe – na co warto zwrócić uwagę?

Spodnie materiałowe

Spodnie materiałowe są nieco bardziej eleganckie od jeansów, dlatego wiele z nas ma przynajmniej jedną parę, aby mieć w czym chodzić do pracy. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?

Czy nie są zbyt twarde?

Spodnie materiałowe w ostatnich latach wykonuje się z kiepskiej jakości poliestru, który jest nieprzyjemnie twardy. Na dodatek skrzypi po palcami, powodując u wielu osób ciarki. Jeśli nie znosisz tego odgłosu i nie lubisz twardych materiałów, gdyż posiadasz wrażliwą skórę, wybierz lepsze jakościowo spodnie materiałowe. Wprawdzie za nimi będziesz musiała się troszkę przejść, bo nie kupisz w ich pierwszej lepszej sieciówce, ale to znacznie lepsza inwestycja. Zwróci ci się już pierwszego dnia za sprawą komfortu noszenia.

Jak układają się na pośladkach?

Niestety, materiałowe spodnie rzadko są z wysokim stanem, przez co masakrują pośladki wielu z nas. Zwłaszcza szczupłe dziewczyny wyglądają w nich kiepsko. Jeśli nie chcesz, aby materiałowe spodnie robiły ci z pupy naleśnika, szukaj takich z wysokim stanem, które są choć odrobinę elastyczne. Żaden twardy materiał nie leży bowiem dobrze na pośladkach.

Czy nie zsuwają się, odkrywając bieliznę?

Materiałowe spodnie rzadko bywają z podwyższonym stanem. Zazwyczaj trzymają się bioder, przez co są dość ryzykowne. Mogą bowiem zsuwać się, odkrywając bieliznę, czego wolałybyśmy raczej uniknąć. Dlatego też porób w przymierzalni kilka przysiadów, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych spodni.

Czy są przewiewne?

Poliestrowe, obcisłe spodnie uniemożliwiają swobodny przepływ powietrza, co grozi nie tylko przepoceniem, ale też infekcjami intymnymi. Potencjalne patogeny, w tym drożdżaki uwielbiają namnażać się w wilgotnym środowisku. Poliestrowe spodnie są tańsze od bawełnianych czy wiskozowych, ale to dużo mniej komfortowe w noszeniu. Czasem warto zapłacić nieco więcej i zyskać ubranie wysokiej jakości.

Czy dopasowują się do sylwetki?

Materiałowe spodnie powinny dopasowywać się do sylwetki kobiety, która je nosi. Jeśli zwisają smętnie, to znak, że powinnaś z nich zrezygnować.  Nie chcesz przecież, aby masakrowały twoją sylwetkę. Chcesz się w nich czuć kobieco i atrakcyjnie.

Czy są elastyczne?

Spodnie materiałowe powinny mieć choć odrobinę elastanu, aby ładnie przylegać do pośladków czy bioder. Poza tym nieelastyczne spodnie bardzo ciężko naciąga się i ściąga.  Jest to szalenie niekomfortowe także podczas skłonów czy wyciągania zakupów z wózka.  Materiałowe spodnie bez dodatku elastanu szybciej pękną podczas wykonywania codziennych czynności niż ich odpowiedniki z lycrą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *