KURZ Rodzaje alergii i Uczulenia

Jak skutecznie usunąć alergeny kurzu domowego?

alergeny kurzu domowego

Walczysz z  alergenami kurzu domowego? Wiemy dlaczego działasz nieskutecznie, poznaj parę istotnych faktów dotyczących ich usuwania.

Ważnym działaniem profilaktycznym, w kierunku zapobiegania alergii i zatrzymania marszu alergicznego  jest ograniczenie ilości alergenów w najbliższym otoczeniu człowieka.

Już w 1987 roku WHO potwierdziła znaczenie ekspozycji na alergeny roztoczy jako istotny czynnik sprzyjający rozwojowi astmy oskrzelowej. Roztocza kurzu są również odpowiedzialne za rozwój alergicznego nieżytu nosa i atopowego zapalenie skóry. Sposobów na obniżenie liczby alergenów roztoczy jest wiele, ale ich skuteczność jest różna, w większości przypadków problem rozwiązywany jest nie do końca skutecznie.

Poznajcie kilka ważnych faktów dotyczących usuwania alergenów.

I Obniżanie poziomu stężenia alergenów przez częste odkurzanie i wietrzenie

Uwaga! Niska skuteczność odkurzania materacy i innych miejsc do spania wymaga stosowania czynnika wiążącego drobiny kurzu. Zabieg ten znacznie obniża ryzyko inhalacji alergenów przez osoby uczulone na kurz.

II Zamrażanie – czyli poddawanie pluszowych zabawek, pościeli, materacy okresowemu działaniu niskiej temperatury

Uwaga! Niska temperatura ogranicza liczebność roztoczy jednak alergeny białkowe zachowują w tych warunkach właściwości uczulające.

III Szczególną uwagę należy zwrócić na materace i inne miejsca do spania jako miejsca życia, namnażania roztoczy oraz koncentracji alergenów wziewnych

W tym celu należy stosować ochronę specjalistycznymi preparatami neutralizującymi alergeny roztoczy ( np. ALLERGOFF® spray) oraz osłaniać materace przy pomocy tkanin barierowych.

IV Częste pranie pościeli, poduszek, koców i pluszowych zabawek

Uwaga! Neutralizacja niektórych alergenów wziewnych wymaga zastosowania temp. 100°C lub użycia preparatu ALLERGOFF® Neutralizator Alergenów płyn do tkanin, który działa skutecznie w temp. poniżej 60°C.

allergoff płyn do tkanin

Seria preparatów Allergoff® – innowacyjna, kompleksowa i ekonomiczna metoda neutralizacji i usuwania alergenów

Allergoff® spray (http://allergoff.pl/produkt_spray)  likwiduje alergeny zawarte w kurzu allergoff spraydomowym m.in. alergeny roztoczy, zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłków roślin. Jest przeznaczony do opryskiwania miejsc o ich największym stężeniu – przede wszystkich materacy, miejsc do spania, tapicerowanych mebli, dywanów, foteli samochodowych i  pluszowych zabawek. Preparat wnika głęboko w opryskaną powierzchnię, jednocześnie tworząc na niej ochronną barierę, która uniemożliwia alergenom swobodne unoszenie się w powietrzu (skleja drobiny kurzu w nielotne cząstki).

Formuła oparta jest na technologii mikrokapsulacji, dzięki czemu wysoka skuteczność preparatu utrzymuje przez 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu, co zostało potwierdzone badaniami.

Zawartość mikrokapsułek modyfikuje strukturę przestrzenną alergizujących cząstek, przez co tracą one swoje chorobotwórcze oddziaływanie. Allergoff® jest już dostępny w nowym ergonomicznym opakowaniu o poj. 300 ml.  Jeden  miesiąc ochrony preparatem Allergoff®spray wiąże się z  niewielkim kosztem (ok 8 zł przy średniej cenie opakowania 50 zł), a korzyści to między innymi:

– zmniejszenie nasilenia objawów alergii przez okres 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu, obniżenie kosztów leczenia alergii, ochrona przed postępami choroby i poprawa samopoczucia osób uczulonych.

Allergoff® płyn do tkanin służy do eliminacji alergenów nagromadzonych w tkaninach. Preparat działa skutecznie w temperaturze poniżej 60®C, również na  alergeny tzw.  termostabilne. Wspomaga także leczenie chorób pasożytniczych skóry powodowanych przez świerzbowca, nużeńca oraz wszy.

Preparaty Allergoff® są bezpieczne dla dzieci i zwierząt, posiadają certyfikaty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego ( PZH). Są dostępne w aptekach i na stronie www.sklep.icbpharma.pl

Więcej informacji:  www.allergoff.pl, bezpłatna infolinia: 800 153 154

Producent: ICB Pharma

Tekst sponsorowany

Komentarze (6)

Karolcia_margolcia

4 lata temu

Ninanajna – ja też zaczęłam do sprayu ale dokupiłam tez płyn i powiem ci, że spisuje się równie dobrze. Wcześniej naprawdę cierpiałam katusze w sypialni a teraz piorę pościel z użyciem płynu, do tego aplikuję spray na materac i komfort spania naprawdę się polepszył

Tayanna

5 lat temu

Nie wiedziałam, że trzeba stosować specjalne spraye przed odkurzaniem, w przeciwnym wypadku można nie zebrać wszystkich roztoczy.

elena

5 lat temu

Rozejrzę się w aptece za sprayem Allergoff, jak się sprawdzi, dokupię pozostałe produkty z tej serii.

Ninanajna

5 lat temu

Nie wiedziałam, że istnieje kilka rodzajów produktu Allergoff. Miałam okazję przetestować spray, bardzo dobry specyfik. Tego płynu do prania jeszcze nie miałam, ale rozejrzę się za nim.

daria_R

5 lat temu

Chętnie zaopatrzę się w Allergoff, ponieważ jestem uczulona na kurz i cały czas swędzi mnie nos. Jest to dość uciążliwe.

ines

5 lat temu

Zawsze myślałam, że wystarczy wystawić pościel na balkon w mroźne dni, żeby pozbyć się z niej roztoczy.

Komentarze są wyłączone.