Życie z alergią

Skończ z pluskwami raz na zawsze

Skończ z pluskwami raz na zawsze

Na pozór nieszkodliwa pluskwa okazuje się być bardzo problematycznym insektem, którego niestety nie jest tak łatwo się pozbyć. Nikt raczej nie uśmiechnie się na myśl o tym, że gdy smacznie śpi, chodzą po jego ciele jakieś robaki. Pluskwy domowe mogą pojawić się wszędzie, do tego bardzo łatwo się przemieszczają i przyczepiają do materiału. Nawet osoby dbające o czystość mogą mieć w swoim domu pluskwy. Czas najwyższy się z nimi rozprawić na dobre. 

Co z tymi pluskwami?

Pluskwy domowe to prawdziwe utrapienie, będące źródłem wielu problemów. Na początku możemy nawet nie być świadomi ich obecności, do czasu aż nie zostaniemy przez nie pogryzieni. Warto od razu zaznaczyć, że sprytne pluskwy podczas żerowania na naszym cieple wydzielają przeciwbólowy kwas, przez co nawet nie zdajemy sobie sprawy z zaistniałej sytuacji. W ten sposób mogą mieć na nas ucztę przez nawet całą noc. Rano budzimy się z charakterystycznymi białymi pręgami i piekącym obrzękiem. Oto dowód na to, że mamy w domu pluskwy. Ci krwiopijcy mogą przenosić różne choroby, co czyni je jeszcze bardziej niebezpiecznymi. Domowe pluskwy pozostawiają też swoje odchody i jaja w miejscach takich jak szwy czy zagięcia materacy. O ich obecności świadczyć mogą krwawe plamy i pozostawione pancerze na pościeli. Wielkość tych insektów można porównać do ziarenka maku. Każde ciemne miejsce jest dla nich świetną kryjówką, z której mogą zaatakować.

Domowymi sposobami nie jest łatwo wytępić pluskiew. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie wszystkiego, bez wyjątków, gdyż mogą bytować dosłownie wszędzie. Wyprać trzeba wszystko, co możliwe w wysokiej temperaturze. Inną opcją jest włożenie tych rzeczy do zamrażalnika na minimum dwa tygodnie. Każda szczelina w domu musi zostać odkurzona – odkurzaczem ze szczelnym workiem, którego zawartość należy dodatkowo owinąć twardą folią i wynieść jak najdalej od domu. Na koniec trzeba wszystko dokładnie wyszorować wodą z mydłem.

Zwalczanie pluskwy Warszawa – powierz to zadanie specjalistom

Pozbywanie się pluskiew na własną rękę jest żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Wystarczy jakieś niedopatrzenie i mogą one szybko wrócić do naszego domu. Warto wspomóc się profesjonalną firmą, która specjalizuje się w odpluskwianiu. Godna polecenia jest firma Stander, która działa na terenie Warszawy. Wykwalifikowani i przeszkoleni pracownicy wiedzą, jak poradzić sobie sprawnie z zaistniałym problemem i dysponują nowoczesnym zapleczem technicznym. Pobieżne posprzątanie nie wystarczy do tego, aby pożegnać się z pluskwami, które są w stanie być w uśpieniu przez prawie rok. Dzięki zabiegowi dezynsekcji możliwe jest wytępienie tych szkodników do zera.

Komentarze (9)

mariola

2 miesiące temu

Dobrze, że istnieją takie firmy, bo ja do walki z insektami się nie nadaję.

darienne

2 miesiące temu

Brzydzą mnie pluskwy, na pewno wezwałabym do nich fachowców.

tina

2 miesiące temu

Ja także uważam, że tego typu problemy to robota dla specjalistów. Sama nie podjęłabym się walki z insektami.

emilka

2 miesiące temu

Tępienie pluskiew to wcale nie jest łatwe zadanie.

eve_lina

2 miesiące temu

Dobrze, że są firmy, które dobrze radzą sobie ze zwalczaniem tego typu insektów.

livia

2 miesiące temu

Dobrze, że istnieją skuteczne sposoby na wytępienie szkodników:)

kaśka

2 miesiące temu

Pluskwy to spory problem sanitarny…

karina

2 miesiące temu

Dobrze, że istnieją firmy zajmujące się odpluskwianiem.

doda

2 miesiące temu

Pluskwy to nic przyjemnego, dobrze, że są profesjonalne firmy, które je zwalczają.

Zostaw komentarz

0 1 2