Życie z alergią

Co to są soczewki multifokalne

soczewki multifokalne

Ion Fet z Unsplash

Dziwna, nie do końca zrozumiała nazwa sprawia, że wiele osób nie ma pojęcia, czym są, jedynie mgliście kojarząc, że muszą być to szkła o specjalistycznym przeznaczeniu. Soczewki multifokalne (zwane także progresywnymi: https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal) to odpowiedź najnowszych osiągnięć w dziedzinie optyki na zapotrzebowanie osób po czterdziestym roku życia. Jak działają i dla kogo są przeznaczone?

Szkła progresywne zostały stworzone z myślą o prezbiopii (czyli starczowzroczności), przejawiającej się pogarszaniem widzenia z bliska, postępującym wraz z wiekiem. Gorsze widzenie z bliska nie jest chorobą, a efektem starzenia się narządów i układów. Wraz z wiekiem właściwie funkcjonowanie przychodzi ciału coraz trudniej; dotyczy to także oka, które traci zdolność do akomodacji (jest to umiejętność szybkiego dostosowywania ostrości do odległości oglądanego przedmiotu). Nie ma co się łudzić – prędzej czy później każdy z nas odczuje niedogodności związane z tą przypadłością.

Dlaczego soczewki multifokalne są tak innowacyjne? Dzięki podzieleniu soczewki oka na strefy o różnych ogniskowych umożliwiają doskonałe widzenie zarówno z bliska, z daleka oraz z odległości pośrednich. Dzięki temu skutecznie niwelują wszelkie problemy osób borykających się ze starczowzrocznością, przywracając im pełną swobodę i komfort funkcjonowania w codziennym życiu. Zalety takiego rozwiązania z pewnością doceni każdy, komu zdarzyło się w panice szukać okularów, bez których niemożliwe było odczytanie ważnej wiadomości lub stanąć przed wyborem: dobra ostrość widzenia czy wygoda? Dzięki szkłom progresywnym takie sytuacje nigdy więcej się nie powtórzą, a każda dojrzała osoba może być pełnią życia, wedle własnych planów, nie godząc się na kompromisy.

 

Tekst partnera

Komentarze

joanna_p

5 lat temu

Cieszę się, że mam do dyspozycji nie tylko okulary, ale też soczewki do zadań specjalnych.

Komentarze są wyłączone.