KONKURSY NAJNOWSZE Życie z alergią

Rozwiązanie mikołajkowego konkursu – Skrzat gotuje bez laktozy!

skrzat gotuje bez laktozy

Zbliżają się Mikołajki, dlatego z tej wyjątkowej okazji, wraz z Wydawnictwem Skrzat mamy dla Was konkurs. Do wygrania pięć egzemplarzy książki Skrzat gotuje bez laktozy, autorstwa Barbary i Marty Barszcz. Już dziś sprawdź, czy to właśnie do Ciebie powędruje wyjątkowy prezent w postaci książki!

Skrzat gotuje bez laktozy – Marta Barszcz, Barbara Barszcz

Drogie Dzieci, nadchodzi Skrzat w kucharskiej czapce, który podpowie Wam i Waszym rodzicom, jak smacznie i pomysłowo przygotować potrawę, nie używając laktozy. A potrafi bez niej zrobić dosłownie wszystko. Przekonajcie się sami!
Książka zawiera 52 przepisy na pyszne dania i desery, przygotowane ze szczególnym uwzględnieniem osób nietolerujących laktozy. Zabawne aranżacje przysmaków gwarantują sukces większym i mniejszym miłośnikom dobrej kuchni. Przejrzysty układ przepisów ułatwia korzystanie z książki kucharskiej już najmłodszym czytelnikom. Określenie stopnia trudności i czasu przygotowania pomoże dokonać wyboru skrzaciego przysmaku. Para buch, patelnia w ruch… Zapraszamy do kulinarnej zabawy!

„Skrzat gotuje bez laktozy” jest pierwszą książką z serii Klub Kucharzy Wyjątkowych. Zawarte w niej przepisy skierowane są do wszystkich, szczególnie do osób, u których istnieje potrzeba ograniczenia lub eliminacji laktozy (cukru występującego w mleku). Okazuje się, że już ok. 70% ludności świata cierpi na różnego rodzaju dolegliwości, które są związane z tym zjawiskiem. W Polsce szacuje się, że problem ten dotyka ok. 1.5% dzieci i niemowląt oraz 25% dorosłych.

Weź udział w konkursie i wygraj książkę Skrzat gotuje bez laktozy!

Aby wygrać jeden z pięciu egzemplarzy książki Skrzat gotuje bez laktozy należało odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Dlaczego właśnie do Ciebie ma trafić książka Skrzat gotuje bez laktozy? Odpowiedź uzasadnij.

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi.

Agnieszka S.: Od czterech lat jestem szczęśliwą mamą rozbrykanego Sebastianka. Jest on moim oczkiem w głowie i chcę dla niego jak najlepiej. Jedna wprowadzanie posiłków i ich przygotowywanie dla mojego synka jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Przyznam, że jest on alergikiem i z dokładną starannością muszę uważać na to co przygotowuje. A ważne żeby było zdrowo, smacznie i wszystko ładnie wyglądało. Być może w książeczce „Skrzat gotuje bez laktozy” znalazłabym kolejne przepyszne kulinarne inspiracje, które zawitałyby w naszej kuchni. Z miłą chęcią ową książkę również zrecenzuję na moim blogu oraz podzielę się opinią z innymi rodzicami Dodam jeszcze, że pracuje w przedszkolu i tam organizuje z dziećmi comiesięczne warsztaty kulinarne. Ta książka mogłaby mnie zmotywować do dalszych działań, aby gotować zdrowo i jeszcze raz zdrowo. A w przedszkolach coraz więcej mamy alergików. Na mojej grupie jest nawet Staś, który musi ograniczać laktozę w swojej diecie, a panie z kuchni przyrządzają dla niego osobne menu. Dlatego też „Skrzat gotuje bez laktozy”- to doskonała pomoc dla mnie zarówno w domu jak i w pracy…

Anna K.: Mimo, że stereotyp kobiety mówi, że potrafi ona wspaniale gotować i zajmować się domem – jest to tylko stereotyp i w moim przypadku mija się z prawdą. Nie jestem typową kurą domową. Z gotowaniem radzę sobie gorzej niż średnio. Dodatkowo mój mężczyzna wrócił kilka miesięcy temu od lekarza z diagnozą: nietolerancja laktozy. Gotowanie, które było od zawsze dla mnie katorgą stało się jeszcze trudniejsze. Myślę, że właśnie dlatego książka Skrzat gotuje bez laktozy powinna trafić w moje ręce.

Marta T.: Co to jest laktoza?
Daje nam ją krowa, koza…
Może szkodzić na brzuszek mały
Który boli przez dzień cały…
Nie pomaga masowanie,
Ani mamy przytulanie…
Skrzacie, przyleć nam z pomocą
Żeby brzuch nie bolał nocą!
Chcemy wygrać książkę całą
Żeby zacząć przygodę w kuchni wspaniałą! 

Katarzyna K.: Książka Skrzat gotuje bez laktozy powinna do mnie trafić, ponieważ chce zrobić prezent mojej mamie, która nie toleruje laktoza a poza tym jest również uczulona na gluten. Od ponad roku, kiedy to zdiagnozowano u mamy nietolerancje laktozy i glutenu jej posiłki są mocno ograniczone. Wcześniej mama serwowała najpyszniejsze posiłki, mocno urozmaicone. Każdy zachwalał jej dania i wypieki. Teraz nie ma ochoty gotować ani dla siebie, ani dla rodziny co nie dziwi, skoro większości produktów nie może jeść. Chciałabym podarować mamie książkę, która byłaby dla niej skarbnicą pomysłów na pyszne dania bez laktozy i zachęciłaby ją ponownie do bycia królową kuchni.

Ewelina M.: Kasia od zawsze lubiła pomagać mi w kuchni. Teraz ma 7 lat i uwielbia gotować, a najbardziej piec. Gdy tylko ma wolną chwilkę przygotowuje coś pysznego. Jej potrawy, desery, czy nawet kanapki zawsze są pomysłowo udekorowane. Kasia w przyszłości chciałaby być szefem kuchni. Marzy o tym, aby mieć własną restaurację, albo cukiernię i tworzyć najpiękniejsze torty  na świecie. fotoKsiążka „ Skrzat gotuje bez laktozy” byłaby dla Kasi inspiracją do przygotowywania nowych przepysznych potraw.

Na zdjęciach Kasia i jej kulinarne dzieła:  tarta budyniowa „owocowy obrazek”, naleśnik motylek, serduszko z parówki i jajka sadzonego, kanapeczki lody warzywne i straszne kanapeczki.

Gratulujemy i życzymy moc prezentów na Mikołajki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1