NAJNOWSZE SPORT Strefa blogera

Rower, rolki, a może hulajnoga? Co wybrać?

jazda na rolkach

Wiosenna aura zachęca do spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu. W tym celu, z pewnością przyda się odpowiedni sprzęt. Rower, rolki, hulajnoga to doskonałe pomoce, które zapewnią wiele wrażeń nie tylko najmłodszym. Które z nich wybrać i gdzie szukać sprzętu sportowego w przystępnych cenach?

Aktywnie na kółkach

Jazda na rowerze czy rolkach jest doskonałą formą aktywności dla osób w każdym wieku. Aktywność tego typu wzmacnia organizm, mięśnie i modeluje naszą sylwetkę. Pomaga poprawić kondycję fizyczną, a przy tym jest świetną zabawą dla dużych i małych. Wiosną warto wsiąść na rower czy spróbować swoich sił na rolkach. Początki mogą być trudne, ale praktyka pozwoli opanować jazdę, która być może stanie się wielką pasją i sposobem na wolne weekendy. Zbliża się dzień dziecka,mamy sezon komunijny, więc nowy sprzęt sportowy to idealna propozycja na prezent. Co wybrać?

Rower miejski i górski

Rowery to bardzo praktyczne rozwiązanie. Zastąpi samochód w ciepłe dni i pozwoli na odkrywanie zielonych terenów. Rowerowe wycieczki z pewnością ucieszą najmłodszych. Sklepy oferują różnego rodzaju rowery. Popularne są miejskie, które zwykle posiadają koszyki i bagażniki. Wybierzemy się takim jednośladem na zakupy, piknik czy do pracy. Miejski rower idealnie sprawdzi się dla aktywnych osób, poruszających się głównie po miejskich ścieżkach. Rowerów tego typu warto szukać w sieciach marketów lub sklepach typowo rowerowych. Znajdziemy tam gustowny sprzęt w modnych kolorach i atrakcyjnych cenach. Inną opcją są rowery bardziej sportowe. Posiadają nieco inny kształt oraz koła. Sprawdzą się podczas jazdy po lesie czy zielonych zakątkach. Rower górski jest przystosowany do jazdy po trudnym terenie. Tak specjalistycznych dwukołowców radzimy szukać w dużych sklepach sportowych i rowerowych. Ich ceny mogą zaczynać się od kilkuset złotych. Zaopatrzone w amortyzatory zapewnią wygodną, intensywną jazdę na wymagającym terenie i tym samym wiele wrażeń.

Rolki

Równie ciekawym sprzętem sportowym są rolki. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą czerpać wiele radości z jazdy na rolkach. Na rynku znajdziemy rolki dla początkujących, którzy dopiero pragną rozpocząć z nimi aktywną przygodę. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kółka oraz zapięcia. Powinny być stabilne, zapewniające odpowiednie bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. W sklepach znajdziemy rolki z regulowaną wkładką, co jest korzystne w przypadku dzieci. W bardzo atrakcyjnych cenach dostaniemy rolki w marketach, choć sportowe sieci także oferują ciekawe promocje. W przypadku osób początkujących, nie zapomnijmy o ochraniaczach na kolana, łokcie i dłonie. Najmłodszym przyda się także solidny kask. Ceny rolek zaczynają się od 100 zł, więc ich zakup będzie mniejszym wydatkiem niż nowy rower.

Hulajnoga

roweryJednym z symboli beztroskiego dzieciństwa jest hulajnoga. Jazda na niej nie jest trudna, a daje wiele przyjemności. Obecnie nawet dorośli zakochani są w hulajnogach, a na rynku nie brakuje odpowiedniego sprzętu tego typu. Hulajnogi posiadają hamulce, co zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprzęt zużywa się podczas użytkowania, więc warto sprawdzać jego stan i w razie potrzeby wymieniać koła czy inne części. Dla dzieci, hulajnoga będzie wspaniałym prezentem i zachętą do ruchu na świeżym powietrzu. Ceny hulajnóg dla najmłodszych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, zaś dla tych nieco starszych, od kilkuset. Bogaty wybór oferują duże sklepy sportowe, choć w supermarketach także znajdziemy hulajnogi dobrej jakości. Jeśli zamierzamy regularnie i intensywnie korzystać ze sprzętu, warto w niego zainwestować.

Katarzyna Antos