MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu
 • „Księga ciąży” William Sears i Martha Sears

  „Księga ciąży” William Sears i Martha Sears

  Spodziewasz się dziecka? „Księga ciąży” stanowi doskonały przewodnik po jednej z największych przygód życia. Poradnik ma za zadanie wesprzeć cię w chwilach wątpliwości. Zawiera on wiarygodne i kompleksowe informacje dotyczące

 • Alergia na roztocze

  Alergia na roztocze

  Aktualne, obszerne źródło wiedzy dotyczącej patogenezy uczuleń na alergeny roztoczy. Zawiera także przegląd powszechnie uznanych metod profilaktyki przeciwroztoczowej, w kontekście informacji z akarologii, biochemii klinicznej i biologii molekularnej alergenów, immunologii i alergologii.

 • Alergia kontaktowa

  Alergia kontaktowa

  Jedno z nielicznych, systematycznych opracowań, dotyczących uczulenia kontaktowego. Obejmuje współczesną wiedzę na temat etiologii, diagnostyki oraz profilaktyki alergicznych chorób skóry, a także uwzględnia własne doświadczenia związane z tymi zagadnieniami.

 • Immunoterapia alergenowa

  Immunoterapia alergenowa

  Immunoterapia alergenowa ujmuje po raz pierwszy w Polsce całość zagadnień związanych z prowadzeniem immunoterapii, jednej z podstawowych metod leczenia chorób alergicznych. Napisana przez doświadczonych alergologów, odwołuje się tam, gdzie jest to możliwe, do obiektywnych danych zweryfikowanych w świetle kontrolowanych badań naukowych.

 • Alergiczne i niealergiczne nieżyty nosa

  Alergiczne i niealergiczne nieżyty nosa

  Opracowanie ujmuje po raz pierwszy w Polsce całość zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem różnych postaci zapaleń błony śluzowej nosa i zatok, jednej z najczęstszych chorób, z którymi mamy do czynienia. Książka napisana przez doświadczonych rynologów i alergologów przedstawia wybrane zagadnienia w znacznie szerszym aspekcie, aniżeli jest to możliwe w kierujących się innymi wymogami redakcyjnymi podręcznikach.

 • Badania czynnościowe układu oddechowego

  Badania czynnościowe układu oddechowego

  W książce omówiono anatomię i fizjologię układu oddechowego, mechanikę oddychania, wymianę gazową, czynność mięśni oddechowych, a także próby wysiłkowe.

 • Alergia dróg oddechowych u dzieci

  Alergia dróg oddechowych u dzieci

  Leczenie chorób alergicznych jest długotrwałe i przysparza wielu problemów. Jeżeli nawet udaje się stłumić uciążliwe, a czasami nawet groźne dla życia objawy to rodzice często obserwują pogarszanie się ogólnego stanu zdrowia dziecka.

 • „Astma dziecięca. Wybrane zagadnienia” Iwona Stelmach

  „Astma dziecięca. Wybrane zagadnienia” Iwona Stelmach

  Monografia napisana przez zespół kilkudziesięciu wybitnych specjalistów z różnych ośrodków naukowych w Polsce i za granicą. W książce przedstawiono immunologiczne podstawy patogenezy i genetykę choroby, fenotypy astmy, wpływ różnych alergenów na rozwój schorzenia, w tym warunków mieszkaniowych.

 • Ilustrowany podręcznik chorób alergicznych

  Ilustrowany podręcznik chorób alergicznych

  W książce omówiono ważne zagadnienia z zakresu chorób alergicznych począwszy od patomechanizmu alergii, w której biorą udział swoiste przeciwciała, głównie IgE, oraz komórki immunologiczne aktywne, poprzez szeroki zakres problemów klinicznych, a także zasady organizowania opieki nad pacjentami z dolegliwościami alergicznymi w każdym wieku.

 • Skórne objawy nadwrażliwości na leki

  Skórne objawy nadwrażliwości na leki

  Publikacja stworzona przez najwybitniejszych polskich znawców tematyki – powstała z myślą nie tylko o studentach medycyny, lecz także o osobach pragnących zgłębiać zagadnienia dotyczące alergii we własnych domu.

 • „Jak sobie radzić z egzemą?” Sarah Wakelin

  „Jak sobie radzić z egzemą?” Sarah Wakelin

  Książka adresowana przede wszystkim do osób chorych oraz ich rodzin, stąd ogromną jej zaletą jest przystępność. Przedstawiono, w sposób zrozumiały dla laika, istotę egzemy, jej zewnętrzne objawy oraz odczucia, jakie towarzyszą chorym; wiele miejsca poświęcono występowaniu tej choroby u dzieci, zagadnieniom alergii w powiązaniu ze zmianami skórnymi testom alergicznym, stosowanym w przypadku egzemy.