MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu
 • „Poczytaj mi mamo. Księga piąta”

  „Poczytaj mi mamo. Księga piąta”

  Czy pamiętacie jeszcze niewielkie książeczki z serii „Poczytaj mi mamo”, które wieczorami wprowadzały was w niezwykły, bajkowy świat? Nasza Księgarnia z okazji swoich dziewięćdziesiątych urodzin przygotowała nie lada gratkę. Na rynku wydawniczym właśnie ukazał się zbiór opowiadań „Poczytaj mi mamo” (Księga piąta).

 • „Wielka księga detektywa Pozytywki” Grzegorz Kasdepke

  „Wielka księga detektywa Pozytywki” Grzegorz Kasdepke

  „Wielka księga detektywa Pozytywki”, autorstwa Grzegorza Kasdepke, to zbiór wcześniej wydanych tytułów: „Detektywa Pozytywki”, „Nowych kłopotów detektywa Pozytywki”, „Pamiątek detektywa Pozytywki” oraz „Wakacji detektywa Pozytywki”.

 • „Odjechany kalendarz cwaniaczka 2015” Jeff Kinney

  „Odjechany kalendarz cwaniaczka 2015” Jeff Kinney

  Szukasz prezentu dla dziecka? Chciałbyś, aby podarek sprawił przyjemność latorośli i był nietuzinkowy? Z pomocą przychodzi ci Wydawnictwo Nasza Księgarnia, którego nakładem ukazał się właśnie „Odjechany kalendarz cwaniaczka 2015”.

 • Tylko nie Mateuszek!

  Tylko nie Mateuszek!

  Elvira Lindo po raz kolejny prezentuje nam losy Mateuszka i jego rodziny. Chłopiec mieszka w madryckiej dzielnicy Carabanchel i jest gadułą niezbyt rozumianym przez otoczenie.

 • Ucieczka z tajemniczego ogrodu

  Ucieczka z tajemniczego ogrodu

  Gabrysia i Nilson, czyli Bzik i Makówka  zaprzyjaźnili się lądując na dywaniku u dyrektora szkoły. A przecież wcale aż tak bardzo nie nabroili! Od tamtego momentu minęło sporo czasu, a nasi bohaterowie – zaprzyjaźnili się.

 • Majka (prawie) sama w domu

  Majka (prawie) sama w domu

  Nadszedł upragniony urlop  od dawna planowany przez państwa Hansenów. Wyjechali więc na Capri, by odpoczywać w cieniu parasoli, cieszyć się lazurową wodą oraz sączyć owocowe koktajle. Jednym słowem – sielanka!

 • „Arcybolek” Joanna Olech

  „Arcybolek” Joanna Olech

  Jak nauczyć dzieci tolerancji i uwrażliwić je na problemy społeczne? Z pomocą przychodzą „Poczytajki Pomagajki”, które ukazują maluchom trudności, z jakimi borykają się ich rówieśnicy. Historie przedstawione w książkach zostały dostosowane do potrzeb młodego czytelnika.

 • „Nieśmiałek” Sylwia Chutnik

  „Nieśmiałek” Sylwia Chutnik

  Dzieci często są surowe dla swoich rówieśników. „Poczytajki Pomagajki” mają oswoić małych czytelników z innością, z którą spotykają się na co dzień. Choć ich koledzy różnią się pochodzeniem, charakterem czy sytuacją rodzinną, zasługują na szacunek i zrozumienie.

 • „Chorowitek” Agnieszka Kaluga

  „Chorowitek” Agnieszka Kaluga

  Nakładem Wydawnictwa MUZA SA ukazała się seria „Poczytajki Pomagajki”. Ma ona na celu pokazać dzieciom różnorodność oraz napełnić je nadzieją. Jednocześnie „Poczytajki Pomagajki” zwracają uwagę małego czytelnika na potęgę przyjaźni. To dzięki niej życie nabiera barw i staje się lepsze.

 • „Sama. Listy z piwnicy” Grzegorz Kasdepke

  „Sama. Listy z piwnicy” Grzegorz Kasdepke

  Właśnie na rynku wydawniczym ukazały się „Poczytajki Pomagajki”. Książki są adresowane do najmłodszych i mają za zadanie ukazać dzieciom różnorodność.

 • „Auto Ferdynand” Janosch

  „Auto Ferdynand” Janosch

  Janosch przyszedł na świat w Zabrzu, ten niemieckojęzyczny pisarz zyskał ogromną popularność za sprawą opowieści o „Misiu i Tygrysku”. Cykl liczy ponad 120 pozycji i został przetłumaczony na 30 języków, w tym także na polski. Janosch jest człowiekiem niezwykle utalentowanym, książki adresowane do młodych czytelników ilustruje własnymi grafikami.

 • „Bajki” Ezop

  „Bajki” Ezop

  Bajki Ezopa od lat pełnią funkcję edukacyjną, każda opowieść starożytnego pisarza niesie ze sobą pewien morał. Nic dziwnego, że rodzice chętnie sięgają po książki tego autora i czytają je swoim dzieciom. Przystępny, a zarazem mądry przekaz, mistrzostwo obrazowania oraz inteligentny dowcip stanowią atuty twórczości Ezopa.

 • „Wakacje Mikołajka” Rene Goscinny

  „Wakacje Mikołajka” Rene Goscinny

  Przygody Mikołajka wciąż bawią miliony ludzi na całym świecie. W przedszkolu nawet największe łobuziaki w skupieniu słuchają opowiadań Rene Goscinny`ego. Jego książki wyróżniają się kwadratowym formatem, każda z nich została zilustrowana pracami Jean-Jacques`a Sempego.