Tytuł: Atlas miast
Autor: Georgia Cherry, Martin Haake
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 64
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Z Atlasem miast od wydawnictwa Nasza Księgarnia  możemy przeżyć niesamowitą przygodę, odwiedzając najbardziej znane miasta na świecie. Nie musimy obawiać się nudnych map czy opisów, którymi raczą nas przewodniki i atlasy. W tym przypadku mamy styczność z absolutnie wyjątkową książką, która wywoła uśmiech na twarzy nie tylko najmłodszych.

Wraz z autorami udajemy się w ilustrowaną podróż po takich miastach jak Paryż, Rzym, Budapeszt czy Warszawa. Już sam format książki i jej twarda oprawa robią wrażenie na czytelniku. Wzrok przyciąga okładka, na której widnieją poszczególne wizytówki miast pod postacią pocztowych znaczków. A najlepsze kryje się w środku. Każde z trzydziestu zaprezentowanych miast jest przedstawione na dwóch stronach, w formie grafik i krótkich, ale niebanalnych wskazówek. Obrazki odzwierciedlają najbardziej charakterystyczne miejsca, zabytki czy potrawy. I tak mamy warszawską syrenkę, wieżę Eiffla czy pałac Buckingham. Autorzy podsuwają nam pomysły na zwiedzanie i spędzenie czasu w danym mieście. Podpowiadają, czym się zachwycić, gdzie wybrać na spacer czy zjeść tradycyjne dla regionu danie. Wskazują, które zabytki są warte naszej uwagi.

Krótkie komentarze są zdecydowanie lepsze i przystępniejsze dla młodszych czytelników, niż długie opisy, które znamy z typowych przewodników. Niektóre z ilustracji są zabawne i z pewnością zainteresują dzieci do odkrywania zaprezentowanych w atlasie miast. Oprócz kolorowych obrazków, przy każdym z miast mamy krótką adnotację, wskaźnik ludności, populacji, języka oraz flagę. Książka skłania czytelnika do aktywnego zwiedzania poprzez poszukiwanie charakterystycznego dla miasta symbolu. Wszystkie ilustracje, obrazujące dane miasto tworzą spójną charakterystykę, która pokazuje bogatą ofertę turystyczną i jest wspaniałym źródłem wiedzy geograficzno-kulturowej.

Atlas miast to wyjątkowy przewodnik po miastach świata, z którym poznamy nie tylko architekturę, ale szeroko pojętą kulturę i tradycję. Ilustrowana forma doskonale sprawdzi się u najmłodszych czytelników i być może przyszłych podróżników. Może przez duży format książki, nie zabierzemy jej w podróż, ale w zaciszu domowym śmiało możemy taką odbyć, w dodatku dowolną ilość razy!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here