Życie z alergią

Praktyczna metoda leczenia za pomocą fal uderzeniowych

metoda leczenia za pomocą fal uderzeniowych

Głębokie uszkodzenia tkanek bardzo często występują w przypadku poważnych kontuzji. Niekiedy tego typu dolegliwości zdrowotne nie pozwalają osobie swobodnie chodzić a co dopiero wykonywać jakieś inne aktywności życiowe. W przypadku naprawdę poważnych przypadków stan degradacji tkanki dochodzi do takiego stopnia, że dana osoba ląduje na wózku inwalidzkim i nie ma już żadnych szans, na zmianę takiego stanu rzeczy. To właśnie dlatego nie powinniśmy w żaden sposób lekceważyć stanów zapalnych.

Nie lekceważmy problemu

 Jeśli zbagatelizujemy problem, to może okazać się, że w przyszłości narazimy się na poważne problemy zdrowotne. Na szczęście dzisiaj leczenie tego typu stanów zapalnych jest odwracalne, a wszystko dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu związanego z falą uderzeniową. Jest to nic innego jak działająca fala mechaniczna działająca na problemy bólowe, co pozwala na szybsze leczenie. Wysoka amplituda takiej fali ma to do siebie, że podczas wytwarzania fali, nie występuje okresowość. Warto zauważyć, że siła https://bodymove.pl/ wynosi około 100 MPa a dopiero potem z czasem małe, nawet do wartości ujemnych. To właśnie dzięki temu chory nie odczuwa podczas zabiegu żadnego bólu. Sama fala działa o wiele szybciej niż jakakolwiek inna fala akustyczna, przez co uderza bezpośrednio w ból, powodując jego ustąpienie. Przy tego typu fali wykorzystuje się wodę i odpowiedni żel, który służy w tym wypadku jako materiał sprzęgający. Zależnie od potrzeby wytwarzana jest określony rodzaj energii, który ma na celu precyzyjne uderzenie w ból. Wcześniej tego typu metody leczenia były w pełni inwazyjne i najczęściej wiązały się one z zabiegiem operacyjnym. Taki stan rzeczy był jednak bardzo bolesny, dlatego fala uderzeniowa to odpowiednia alternatywa, pozwalająca całkowicie zastąpić tradycyjne metody leczenia. Warto również zwrócić uwagę, że fala nie atakuje innych tkanek znajdujących się w pobliżu, metoda takiego leczenia wpływa jedynie na uszkodzone tkanki. Dzięki odpowiedniej stymulacji dochodzi do pełnej regeneracji tkanki w krótkim odstępie czasu. Chodzi tutaj głównie o tkanki miękkie, które znajdują się głęboko zakorzenione w naszym ciele. Odpowiednie wykorzystanie fali uderzeniowej pozwala na swobodniejszy przepływ krwi, a jednocześnie stan zapalny zanika.

Chronić i zapobiegać

 Wszystkie włókna wspomagające chodzenie są odpowiednio chronione i dzięki temu chory przestaje odczuwać dolegliwości bólowe podczas wykonywania codziennych czynności. Fala ma po prostu działanie przeciwbólowe, jednak w przeciwieństwie do farmakologicznych metod, tego typu zabieg ma długotrwałe działanie. Nie w każdym przypadku musimy używać pełnej mocy fali. Jeśli skupiamy się na leczeniu mniejszych dolegliwości bólowych, to wystarczy nam jedynie fala o nisko energetycznym natężeniu. Taka wiązka równie dobrze pozwoli nam pozbyć się problemu, nie potrzebujemy więc długotrwałych zabiegów tego typu. Ponowne unerwienie tkanek z pewnością pozwalają nam na szybszą odbudowę tkanek, co ma duże znaczenie w przypadku toczącego się procesu rehabilitacyjnego.

Komentarze (13)

aldona

7 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, że taki zabieg ma długotrwałe działanie.

majka

8 miesięcy temu

Widzę, że zabiegi z falą uderzeniową mają sporo zalet.

minnie

8 miesięcy temu

Bardzo ciekawa metoda leczenia. Pierwszy raz o niej słyszę.

kinia

8 miesięcy temu

Widzę, że zabiegi z falą uderzeniową mają szerokie zastosowanie.

mujer

8 miesięcy temu

Takie zabiegi z falą uderzeniową to bardzo praktyczne rozwiązanie:)

krysia

8 miesięcy temu

Bardzo ciekawa metoda leczenia.

ewusia

8 miesięcy temu

Nie wiedziałam, że można poddać się zabiegom z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Ciekawa metoda.

lola

8 miesięcy temu

Widzę, że fale uderzeniowe mają wiele zalet.

fabcia

8 miesięcy temu

Dobrze wiedzieć, na jakiej zasadzie działa ta metoda leczenia.

marcia

8 miesięcy temu

Pierwszy raz spotykam się z taką metodą leczenia, gdzie wykorzystuje się fale uderzeniowe.

justyna

8 miesięcy temu

Nie wiedziałam, że fale uderzeniowe leczą stany zapalne.

anja

8 miesięcy temu

Nie słyszałam nic o fali uderzeniowej, bardzo ciekawy artykuł:)

ptysia

8 miesięcy temu

Po raz pierwszy spotykam się z falami uderzeniowymi jako formą leczenia.

Zostaw komentarz