poradnia-alergologiczna

Kolejki do lekarzy w naszym kraju nikogo już nie dziwią. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja u alergologów. Miejscem leczenia alergików jest poradnia alergologiczna – ile czeka się na wizytę do specjalisty?

Długie kolejki

Leczenie w Polsce nie należy do łatwych. Nie chodzi o poziom wiedzy lekarzy i specjalistów, bo takich mamy, ale o ich dostępność. Dostanie się do danego lekarza nie raz graniczy z cudem. Kolejki w ośrodkach zdrowia i szpitalach zdają się nie mieć końca. W dużej mierze winny jest obecny system i zarządzanie służby zdrowia. Pacjentów niestety przybywa. Jesteśmy społeczeństwem, które się starszej, więc pomoc zdrowotna jest jedną z istotnych. Miesiące a nawet lata oczekiwań dotyczą głównie specjalistów. W wielu przypadkach taka pomoc jest niezbędna aby podjąć dalsze leczenie czy zdiagnozować chorobę, w której często liczy się czas. Ale jak bezczynnie czekać, skoro tego czasu nie mamy?

Poradnia alergologiczna – ile czeka się na wizytę do specjalisty?

alergolog

Alergolog to specjalista od alergii. Wraz ze wzrostem różnego rodzaju uczuleń powstały poradnie alergologiczne, gdzie można wykonać testy, odczulić się i dowiedzieć się wszystkiego na temat alergii. Takie miejsca są niezbędne, ale dostanie się do nich nie zawsze jest łatwe. W ramach ubezpieczenia zdrowotnego czyli na tzw. kasę chorych musimy czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy na wizytę w poradni. Dużo zależy też od naszej lokalizacji. W mniejszych miastach, alergolodzy przyjmują w ośrodkach zdrowia, wtedy istnieje szansa na szybką i bezpłatną wizytę. W przypadku poradni specjalistycznej okres oczekiwania sięga nieraz pół roku. Rozwiązaniem jest wizyta prywatna. W takim przypadku nie musimy długo czekać. Za wizytę zapłacimy nawet kilkaset złotych ale unikniemy długich godzin w kolejce lub miesięcy niecierpliwego czekania. Zwykle gdy zaczynamy i kontynuujemy leczenie w poradni alergologicznej, przy każdej wizycie ustalany jest termin następnej, co jest wygodnym rozwiązaniem dla pacjenta. Warto pamiętać, że testy alergiczne najlepiej wykonywać jesienią. Jeśli mamy podejrzenie na temat alergii, warto wcześniej zaplanować wizytę u alergologa.

Poradnia alergologiczna to miejsce znane alergikom. To czy umówienie się na wizytę wymaga długiego czasu czy też nie zależy od wielu czynników. Najlepiej sprawdzić wszystkie poradnie w okolicy i zasięgnąć informacji na temat wolnych terminów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here