pieluszki-wielorazowe

Współcześni rodzice nie zapomnieli o tradycyjnych pieluszkach wielokrotnego użytku. Ale czy wszystkie tworzywa dostępne na rynku są dla dzieci bezpieczne? Wtedy pojawia się kolejne pytanie – pieluszki źródłem alergii?

Tetrowe pieluchy czyli podróż w przeszłość

Tetra to znany materiał, z którego wykonywano pieluchy dla dzieci. Do tej pory się je produkuje, a rodzice chętnie korzystają z takich produktów, ponieważ pieluchy przydają się w różnych codziennych sytuacjach. Wielokrotność ich użytkowania daje mniejsze koszty niż w przypadku znanych jednorazówek. Co najważniejsze, pieluszki wykonane z tetry są przewiewne, nie powodują podrażnień wrażliwej skóry dziecka oraz żadnych alergii.

REKLAMA

Pieluszki wielorazowe źródłem alergii?

Tetra to nie jedyny materiał z którego wykonuje się dziecięce pieluszki. Producenci oferują takie materiały jak bambus czy mikropolar. Pieluszki przypominają kształtem te jednorazowe. Są ekologiczne, ponieważ nie zalegają na wysypiskach śmieci mnóstwo czasu. Tworzywa nie gwarantują jednak braku alergii. Skóra może różnie zareagować na daną pieluszkę. Jednak przyczyn alergii możemy szukać nieco głębiej. Do ich ciągłego wzrostu przyczynia się chemizacja środowiska. Składniki pieluszek jednorazowych mogą uczulać tak samo jak proszki i inne detergenty, których używamy do praniach tych materiałowych. Do czyszczenia takich pieluch należy wykorzystywać produkty przeznaczone dla wrażliwej skóry dziecka. Jeśli chcemy uniknąć objawów alergii skórnej, warto poszukać orzechów piorących lub zaopatrzyć się delikatne płatki mydlane.

Zapalenie skórypieluszki

Powodem zapalenia skóry mogą być pieluszki, a właściwie nieodpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, piorące czy nawet niewłaściwa dieta. Główny problem stanowi higiena pupy niemowlęcia. Zbyt długo niezmieniana pieluszka lub niedokładne mycie mogą skutkować rozwojem bakterii i wystąpieniem podrażnień. Nie można więc zapominać o częstej zmianie pieluszek, co zapewni komfort i wygodę naszemu dziecku.

Pieluszki wielorazowe mogą powodować alergie ale w większości przypadków wszystko zależy od tego jakiś środków używamy do prania i jakie kosmetyki stosujemy do pielęgnacji naszych pociech. Wybór należy do rodziców i potrzeb ich dzieci. Stosowanie wielorazowych pieluszek czy też nie – pamiętajmy przede wszystkim o naszych pociechach i kierujmy się ich dobrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here