Lifestyle

Oświetlenie świąteczne – jak podkreślić magiczną atmosferę Bożego Narodzenia?

Oświetlenie świąteczne

Shoperly.pl

Oświetlenie świąteczne cieszy się wśród Polaków dużą popularnością. Niektórzy sięgają po nie już na początku Adwentu, inni rozwieszają je tuż przed Bożym Narodzeniem. Dzięki nowym technologiom oświetlenie świąteczne jest dziś dostępne w wielu ciekawych wariantach. Z jego pomocą możemy przyozdobić nie tylko choinkę, ale też okna czy ogród. W naszym artykule podpowiadamy, jak podkreślić magiczną atmosferę Bożego Narodzenia za pomocą lampek.

Spis treści:

  1. Oświetlenie świąteczne niejedno ma imię
  2. Kiedy warto postawić na światełka LED?
  3. Oświetlenie świąteczne salonu. Dlaczego warto zwrócić uwagę na gotowe stroiki?
  4. Kogo ucieszą świecące bombki?
  5. U kogo sprawdzi się kurtyna z lampek LED?

Oświetlenie świąteczne niejedno ma imię

Sklep internetowy Shoperly.pl oferuje oświetlenie świąteczne w różnych, godnych uwagi wariantach. Znajdziemy tutaj lampki, które różnią się budową, kolorem i wielkością. W zależności od tego, czego potrzebujemy, możemy dobrać oświetlenie choinki, okien, drzwi, komody czy ogrodu. Choć dawniej lampki dekorowały głównie świąteczne drzewko, dziś chętnie przystrajamy nimi całe pomieszczenia, a nawet drzwi wejściowe, garaż czy taras. Jeśli wybierzemy się w grudniowy wieczór na spacer, będziemy mogli podziwiać owoce kreatywności lokalnej społeczności.

Kiedy warto postawić na światełka LED?

Obecnie dużą popularnością, jeśli chodzi o oświetlenie świąteczne, cieszą się światełka LED. Te posiadają szereg zalet. Po pierwsze, zapewniają bardzo jasne światło. Po drugie, w sklepach, w tym na stronie Shoperly.pl, możemy znaleźć lampki, które roztaczają całą paletę barw. Kolejnym atutem światełek LED jest ich energooszczędność. To niezwykle istotny aspekt, zwłaszcza dziś, gdy chętnie przyozdabiamy nimi nie tylko choinkę, ale też okna, drzwi czy ogród.  Co ważne, światełka LED nie przestają się świecić, gdy przepali się jedna lampka. Warto zauważyć, że oświetlenie choinkowe z lampkami LED, które oferuje m.in. sklep internetowy Shoperly.pl, posiada wodoodporne diody. Ma to bardzo praktyczny wymiar, ponieważ umożliwia oświetlenie ogrodu czy tarasu nawet w te dni, gdy warunki atmosferyczne wydają się niesprzyjające.

światełka LED
Shoperly.pl

Oświetlenie świąteczne salonu. Dlaczego warto zwrócić uwagę na gotowe stroiki i świecące bombki?

Oświetlenie świąteczne to nie tylko kable, na których umieszczono niewielkie światełka. Coraz częściej decydujemy się na gotowe stroiki. Tego typu świąteczne dekoracje zazwyczaj mają postać choinki, bałwanka, reniferów lub Mikołaja, który świeci się na wybrany przez nas kolor. Takie nietypowe lampki świąteczne często posiadają dodatkowe funkcje, które czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem. Mowa o efektach świetlnych takich jak rozbłysk, flash, fala czy pełzanie.  Gotowe stroiki, które same w sobie stanowią źródło światła, można postawić na komodzie, biurku czy parapecie okiennym. Jeśli zdecydujemy się na dekorację w kształcie choinki, może ona z powodzeniem zastąpić bożonarodzeniowe ozdoby w domach, w których mieszkają małe dzieci i zwierzęta. Jeśli natomiast zdecydujesz się na tradycyjne niewielkie drzewko, możesz ozdobić je świecącymi bombkami. W ofercie sklepu internetowego Shoperly.pl są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, które różnią się też wielkością. Na choince prezentują się one niezwykle efektownie. Jeśli chcesz wprowadzić powiew nowoczesności do dekoracji świątecznych, postaw na świecące bombki.

gotowe stroiki
Shoperly.pl

Jakie figurki LED wybrać do ogrodu?

Obecnie dekoracje świąteczne wykraczają daleko poza salon, wiele osób decyduje się przyozdobić nimi ogród. Jeśli chcesz odmienić jego charakter, twojej uwadze polecamy figurki LED. Te są dostępne w sklepie internetowym Shoperly.pl w iście bożonarodzeniowym wydaniu. Znajdziemy pośród nich zarówno renifery, jak i drzewka czy choinki. Za sprawą figurek LED twój ogród zyska iście baśniowy wygląd. To także spora atrakcja dla małych dzieci, dlatego jeśli w twojej rodzinie ich nie brakuje, decydując się na renifery w wersji LED, sprawisz im wielką przyjemność.  Figurki LED stanowią też sporą atrakcję dla dorosłych. Któż z nas nie lubi czasem powrócić myślami do czasów dzieciństwa i ówczesnej beztroskiej zabawy?

figurki LED
Shoperly.pl

U kogo sprawdzi się kurtyna z lampek LED?

Oświetlenie świąteczne może mieć charakter minimalistyczny, jak i nieco bardziej bogaty.  Wiele osób ceni sobie kurtyny świetlne, znane też jako girlandy. W tym przypadku mamy do czynienia ze zwisającymi sznurami lampek, które zostały umocowane do poziomego kabla. Taka dekoracja świąteczna z pewnością zostanie dostrzeżona przez wszystkich gości. Kurtyna z lampek LED może uprzyjemniać nam chwile spędzane w salonie, jeśli przymocujemy ją do ściany lub umieścimy nad oknem. Niektórzy jednak decydują się na girlandy świetlne w ogrodzie.  Jest to możliwe, ponieważ, jak wcześniej wspominaliśmy, lampki LED często posiadają wodoodporne diody. Oczywiście, przed zakupem kurtyny świetlnej, warto zapoznać się z jej szczegółową specyfikacją, opisem producenta oraz zweryfikować, czy posiada certyfikat CE. Dekoracje świąteczne LED w różnych wersjach kolorystycznych zamówisz w sklepie internetowym.

kurtyna z lampek LED
Shoperly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *