Alergie skórne ŻYCIE Z ALERGIĄ SKÓRNĄ

Olej kokosowy – kosmetyk który nie uczula

olej

Olej kokosowy jest coraz bardziej popularny. Jako najzdrowszy olej na świecie ma wiele właściwości. To przede wszystkim kosmetyk, który nie uczula, więc z powodzeniem może być stosowany u alergików i kobiet w ciąży.

Olej kokosowy – naturalny kosmetyk dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy stan. Pielęgnując ciało, przyszłe mamy mają na uwadze nie tylko swoją skórę ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Dodatkowo skóra kobiet ciężarnych jest wrażliwa i ciągle się zmienia. Dotychczas stosowane kosmetyki mogą okazać się szkodliwe. Dlatego panie chętnie sięgają po naturalne produkty, które zapewniają właściwą pielęgnację i gwarantują bezpieczeństwo. Olej kokosowy jest właśnie takim kosmetykiem, który nie tylko nawilża ciało, regeneruje włosy ale także daje dużo przyjemności. Hormony szaleją w ciąży, co może przyczynić się do nasilonych objawów alergii skórnych oraz chorób dermatologicznych. Olej kokosowy z powodzeniem zastąpi nam maści sterydowe który nie zaleca się przy ciąży. U nowo narodzonych dzieci, ten naturalny kosmetyk także znajdzie swoje zastosowanie, ponieważ doskonale zapobiegnie pieluszkowemu zapaleniu skóry. Będzie ratunkiem dla suchej skóry i spierzchniętych ust, wspaniale je pielęgnując i wygładzając.

Olej kokosowy dla skóry alergika

naturalny kosmetyk

Skóra alergiczna bywa sucha i szorstka. Potrzebuje dawki nawilżenia, którą zapewni olej kokosowy. Nie uczula, więc może być stosowany na alergiczną skórę. To zdrowa alternatywa do preparatów na egzemę czy inne uporczywe choroby skóry, także te o podłożu alergicznym. Jego wielką zaletą jest niska cena i wydajność. Olej kokosowy znakomicie ujędrnia skórę, więc sprawdza się jako kosmetyk na rozstępy, nie tylko u kobiet w ciąży. Może być również stosowany w formie maski czy odżywki na włosy. Odbuduje uszkodzony naskórek, zapewniając nam piękny wygląd ciała. Jako naturalny produkt, może być również używany w formie pasty do zębów,całkowicie wolnej od fluoru czy innych substancji. Olej może zastąpić nasz krem pod oczy, niwelując opuchliznę.

Olej kokosowy to bez wątpienia zdrowy i naturalny kosmetyk do pielęgnacji całego ciała. Jego ogromną zaletą jest bezpieczeństwo stosowania u kobiet w ciąży i alergików. Dzięki jego właściwościom możemy cieszyć się pięknym względem skóry, bez wyprysków, świądu czy rozstępów. Tego typu dary natury to najlepsze co możemy podarować swojej skórze, więc nie rezygnujmy z takich produktów w codziennej pielęgnacji.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *