NAJNOWSZE ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

Odzież dla alergika – jak wybrać odpowiednią?

odzież-dla-alergika

Odzież dla alergika to dla wielu trudny temat, ponieważ wymaga wiedzy dotyczącej alergenów i tkanin. Jak wybrać odpowiednią?

Tkaniny, faktury i elementy ozdobne ubrań

Ilość tkanin i rodzajów materiałów może przyprawić nas o ból głowy. Wybierając się na zakupy, nie zawsze zwracamy uwagę na materiały z których zostały zrobione ubrania. W sklepach znajdziemy tkaniny gorszej oraz lepszej jakości, choć w popularnych sieciówkach przeważają te pierwsze. Znaczenie ma także faktura ubrań. Niektóre mogą być nieprzyjemne w dotyku i łatwo podrażnić wrażliwą skórę, szczególnie alergika. Problem mogą stanowić także wszelkie ozdobne elementy metalowe takie jak guziki, zamki czy klamry.

Odzież dla alergika – jak wybrać odpowiednią?

ubrania-alergika

Jak nie zaginąć w gąszczu ubrań i wybrać te właściwe dla alergika? Reakcje skórne mogą być nieprzyjemne. Stany zapalne często długo się utrzymują, co daje poczucie dyskomfortu. Wybór odpowiednich ubrań jest więc bardzo ważny. To właśnie one mają kontakt z naszą skórą przez cały dzień, więc muszą być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Podstawową zasadą przy zakupie ubrań dla alergika jest dokładne czytanie metek. Znajdziemy an nich informacje dotyczące nie tylko sposobu prania ale także składu materiału. Alergicy powinni unikać wszelkich syntetycznych tkanin takich jak poliester. Najlepiej wybierać te najbardziej naturalne, jak bawełna. Ubranka, szczególnie te dla dzieci, często zawierają opis, że zostały wykonane z ekologicznych surowców lub, że są hipoalergiczne. Taką odzież znajdziemy nie tylko w sklepach internetowych ale także w dziecięcych sieciówkach. Niezbyt przyjazna jest dla osób uczulonych wełna, ponieważ często powoduje swędzenie skóry, warto jej unikać. Coraz więcej popularnych marek odzieżowych przygotowuje kolekcje, które są wykonane z ekologicznych materiałów, które nie szkodzą wrażliwemu ciału. Ubrania alergika powinny być oddychające oraz luźne. Ważny jest także kolor. Mocne, intensywne barwy świadczą zwykle o dużej zawartości barwników, a te mogą nas uczulić. Sięgając po jasne barwy, zmniejszamy ryzyko wystąpienia uszkodzeń skóry. Metalowe elementy często stanowią dodatek, ozdabiający ubrania. Mogą zawierać szkodliwy nikiel, który jest jednym z najbardziej uczulających tworzyw. Zwracajmy więc uwagę na takie drobne szczegóły jak zamki błyskawiczne czy guziki.

Odpowiednia odzież dla alergika pozwoli uniknąć skórnych objawów alergii, zapewniając komfort ich codziennego noszenia. Kierując się przedstawionymi zasadami, dotyczącymi wyboru ubrań, będziemy spokojniejsi o zdrowie naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0