Życie z alergią

Oddychaj wiosną, pokonaj alergię

Oddychaj wiosną, pokonaj alergię

Wiosna to radosny czas szaleństw na świeżym powietrzu, grillowania, piknikowania i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Niestety, są także osoby, którym ta pora roku nie kojarzy się z błogim relaksem ze względu na alergie.

Radość z coraz piękniejszej pogody, o dziwo, nie każdy podziela. Dla alergików wiosna to poważne problemy. Katar, kichanie, łzawienie czy zatkany nos potrafią mocno uprzykrzyć tę piękną i wyczekiwaną porę roku. Okres pylenia, który teoretycznie trwa niemal cały rok, szczególnie teraz daje się we znaki.

Gdziekolwiek jesteś, one też tam są 

Oddychaj wiosną, pokonaj alergię Alergia jest nieuzasadnioną reakcją układu odpornościowego na pyłki, które są najczęstszą przyczyną kataru alergicznego, kataru siennego, łzawienia oczu, a nawet atopowej astmy pyłkowej. Topola, jesion, wierzba to drzewa wiatropylne, które działają na zasadzie prawdopodobieństwa- rozsiewając jak największą ilość ziaren, zwiększają szansę na zapylenie. Osoby uczulone na ich pyłki doskonale znają pory wzmożonego pylenia poszczególnych roślin i unikają przebywania na dworze w tym czasie. Jednak taka próba uniknięcia kontaktu z alergenami przynosi za zwyczaj marny skutek ze względu na skalę unoszącego się pyłu. Stwierdzono, że jeśli w jednym metrze sześciennym jest mniej niż 50 cząsteczek alergicznych, nie wywołują one żadnych reakcji. Analizy przeprowadzone w wybranych miastach w Polsce pokazują, że wiosną stężenie pyłków brzozy wynosi średnio 5000 na metr sześcienny. Taka eksplozja alergenów powoduje wiele kłopotów osobom spędzającym czas aktywnie na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że większość z nich radzi sobie z tego typu problemem, stosując różnego rodzaju środki antyhistaminowe, które blokują efekty alergii. Niestety, ich działania są zgubne i bardzo krótkotrwałe. To jedynie półśrodki, które tylko chwilowo hamują uciążliwe objawy, przy tym często powodując otępienie.

Co może pomóc?

Jeżeli stężenie pyłków, na które jesteśmy uczuleni faktycznie jest bardzo wysokie, lepiej unikać przebywania na zewnątrz, leżenia na trawie czy nawet wietrzenia pomieszczeń w ciągu dnia. Jednak jest to wyrzeczenie, na które wielu z nas, zwłaszcza miłośników aktywności na świeżym powietrzu, nigdy się nie zgodzi. Co wówczas robić? Najlepszym wyjściem jest skuteczne filtrowanie wdychanego powietrza bez kompromisów związanych z łatwością oddychania. – Takie ograniczenie ekspozycji na pyłki przynosi efekty w walce z katarem lub łzawieniem już w ciągu jednego dnia, nie powodując efektów ubocznych. Z tą myślą zaprojektowane zostały maski antyalergiczne BROYX 500 Sport. Ich czterowarstwowe filtry zawierające m.in. węgiel aktywny, wykorzystują filtr o filtracji na poziomie 99,5%, wykazując  jednocześnie minimalne opory przepływu powietrza. Stanowi to główny atut podczas wysiłku fizycznego, gdy zapotrzebowanie na tlen drastycznie wzrasta. – tłumaczy dr inż. Bartłomiej Batkowski, ekspert firmy BROYX.

Specjalna budowa takiego produktu: solidne zapięcie oraz kształtowalny nosek minimalizują nieszczelności, co zapobiega przeciekom powietrza i utrzymuje filtrację maski na bardzo wysokim poziomie. – BROYX 500 Sport, dzięki zastosowaniu czaszy z siateczki poliestrowej, doskonale odprowadza wilgoć skóry na zewnątrz, zapobiegając poceniu się. Jest bardzo lekka, więc korzystanie z niej staje się bardzo naturalne – dodaje ekspert BROYX.

Oddychaj wiosną, pokonaj alergię

O klasie akcesorium świadczy również fakt, że opory oddychania nie stanowią problemu podczas spaceru, czy codziennego użytku, ale również w czasie zwiększonej aktywności fizycznej np. biegania lub jazdy na rowerze. To bardzo ważny aspekt, którym warto się kierować podczas wyboru środka ochrony osobistej, który ma służyć podczas treningu. Zadaniem zaworów wydechowych zawartych w maskach jest maksymalnie łatwe opróżnienie maski z wydychanego powietrza i wilgoci.

Maski antyalergiczne, takie jak BROYX 500 Sport, to skuteczna ochrona przed pyłkami dla osób z uciążliwymi reakcjami alergicznymi. Warto wspomnieć, że maska wyposażona jest w wymienne filtry 4P1 – spełniające europejskie standardy, które chronią przed pyłkami, roztoczami i grzybami zawieszonymi we wdychanym powietrzu.

CE – Twoja tarcza bezpieczeństwa

Skuteczność filtracji kurzu, pyłków i roztoczy jest kluczowa przy wyborze odpowiedniego narzędzia ochrony. Dlatego tak  ważne jest, by upewnić się, że produkt, po który sięgamy posiada znak bezpieczeństwa CE – obowiązkowy dla wszystkich masek filtrujących. Symbol CE daje gwarancję, że produkt przeszedł specjalistyczne testy, badania i spełnia normy jakości oraz bezpieczeństwa. Maski BROYX są prawdopodobnie jedynymi na polskim rynku maskami sportowymi, które takowy certyfikat posiadają.

Korzystaj z wiosny

Sezon pyleń trwa. Na całe szczęście przy odrobienie samodyscypliny możemy przyswoić sobie kilka nawyków, które znacznie ułatwią nam przybywanie na świeżym powietrzu, a nawet aktywność sportową, mimo ekspozycji na alergen. Kluczem do sukcesu są tu maski antyalergiczne. O ich skuteczności przekonało się już wielu sportowców czy alergików, którzy oddychają teraz pełną piersią na wiosennych piknikach i treningach pod chmurką.

Informacja prasowa

Komentarze (8)

Agatka

2 lata temu

Dobrze dobrana maska może bardzo pomóc.

fiona

2 lata temu

Maska filtrująca to ciekawe rozwiązanie dla alergików, którzy pragną normalnie funkcjonować.

ismena

2 lata temu

Dobrze, że można dziś w pełni korzystać z życia, nie patrząc się na alergię:)

nirvana

2 lata temu

Tak, warto patrzeć, czy dana maska ma certyfikat Unii Europejskiej zapewniający o bezpieczeństwu stosowania.

Sonia

2 lata temu

Dobrze, że dziś można założyć taką maskę z filtrem i normalnie ćwiczyć na mieście:)

edith

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie maski, dzięki nim można funkcjonować tak samo jak osoby, które nie cierpią na alergię:)

wiola

2 lata temu

Dobra maska filtrująca rzeczywiście może pomóc przy alergii na pyłki, o tym nie pomyślałam:)

ines

2 lata temu

Maska filtrująca to dość popularny przedmiot w Azji, fajnie, że wkracza też do Polski.

Zostaw komentarz