Życie z alergią

O czym warto pamiętać na początku relacji z mężczyzną?

O czym warto pamiętać na początku relacji z mężczyzną

Poznałaś przystojnego faceta, umówiłaś się z nim na spotkanie. Było całkiem miło. Jednak wiele z nas popełnia któryś z poniższych błędów. O czym warto pamiętać na początku relacji z mężczyzną?

Nie angażuj się

Kobiety bardzo często mają ten sam problem. Angażują się już na początku znajomości, a to jest bardzo słabe i niebezpieczne. Praktycznie niewiele o nim wiesz, więc nie wkręcaj się, bo  nic może z tego nie wyniknąć. Po pierwszej randce może nie być drugiej. Dlatego idź na spotkanie, baw się dobrze, a po powrocie do domu zajmij się swoimi sprawami. Swoją pasją, pracą, spotkaniami z przyjaciółmi.  Im dłużej zachowasz emocjonalny dystans, tym lepiej dla ciebie i twojego serducha. Jeśli pierwszą randkę traktujesz bardzo niezobowiązująco, to jak nie dojdzie do drugiej, unikniesz niepotrzebnego cierpienia.

Chroń swoją prywatność

Na początku facet nie powinien wiedzieć o ciebie zbyt wiele z dwóch powodów. Po pierwsze, zachowując pewne tajemnice, jesteś dla niego dużo bardziej atrakcyjną kobietą. Po drugie, rób to dla własnego bezpieczeństwa. Nie wiesz, czy to nie jest świr, gwałciciel, stalker etc.  Dlatego nie mów mu, gdzie mieszkasz, nie pozwól się odprowadzać do domu, lepiej będzie, jak sama wrócisz taksówką. Nie mów dokładnie, gdzie pracujesz. Lepiej podać facetowi kontakt na Instagramie niż numer telefonu, bo na Instagramie nie znajdzie zbyt wiele informacji na twój temat.

Nie nadinterpretuj

Kobiety popełniają kolejny błąd, analizując każde jego zachowanie. Tymczasem nie ma sensu rozkładać jego gestów na czynniki pierwsze.  Chyba że coś cię zaniepokoiło, to warto to przedyskutować ze znajomymi.  Niemniej nie dopatruj się w przygotowaniu przez niego śniadania wyrazu miłości. Może on po prostu jest dobrym gospodarzem.

Nie rozmyślaj o przyszłości

Kobiety często planują wspólną przyszłość z facetem, którego ledwo znają i nie wiedzą, czego on szuka. Nie myśl o tym, jak pojedziesz z nim na wesele, będziesz miała dzieci czy brała ślub. Nie szykuj się na wielką miłość. Baw się dobrze podczas wspólnych spotkań, ale niczego po nich nie oczekuj. Musisz mieć świadomość, że czasem jest fajnie, ale nie każdy facet szuka związku, wielu chce się tylko zabawić i spędzić miło czas w  niezobowiązującej atmosferze. Poza tym miej na uwadze, że ten mężczyzna, z którym jesteś tak bardzo szczęśliwa, może mieć poważne zaburzenia emocjonalne i być może nie potrafi kochać. Dziś takich ludzi jest coraz więcej. Statystycznie masz większą szansę trafić na kolejnego Piotrusia Pana niż kandydata do związku, dlatego nie opłaca się niczego planować.

Nie wykazuj inicjatywy

Na początku relacji z facetem nie pisz do niego, choćby świerzbiły cię palce. Nie proponuj mu spotkań. Niech sam się postara. Jeśli mu na tobie nie zależy, po prostu więcej się nie spotkacie. Ty jednak też nie wyjdziesz na zaangażowaną, bo w końcu nie dążyłaś do powtórki.

Pozostawiaj niedosyt

To ty masz kończyć spotkanie oraz rozmowy online.  Nie odpisuj też od razu na SMS czy wiadomość na Messengerze. Niech i on ma wątpliwości co do twoich intencji. Przynajmniej szybko się tobą nie znudzi. Pamiętaj, aby nie rozmawiać z facetem za dużo między spotkaniami, bo zniszczycie w ten sposób całą magię. Szybko poczujecie się w swoim towarzystwie jak stare, dobre małżeństwo. Poznawać macie się podczas spotkań na żywo, a nie niekończącej się pisaniny na Messengerze.

Nie myśl o nim jak o swoim facecie

Nigdy nie traktuj faceta, z którym się spotykasz jak swojego partnera. Nie informuj go, z kim i gdzie wychodzisz, gdzie wyjeżdżasz etc. Pamiętaj, nie jesteście w związku i masz pełne prawo wieść własne, szczęśliwe życie. Im większą niezależność mu zademonstrujesz, tym lepiej dla ciebie. Jeśli zaczniesz go zasypywać informacjami o tym, co robisz, on poczuje się osaczony i ucieknie od ciebie.

Po seksie wróć do siebie i czekaj na jego inicjatywę

Seks należy odwlekać w czasie. Dobrze jest przynajmniej kilka razy odmówić facetowi i sprawdzić w ten sposób, czego tak naprawdę chce.  Jeśli tylko erotycznych uciech, to szybko zrazi się twoimi odmowami. Jeśli czegoś więcej, to nie powinien mieć ci tego za złe.  Jeśli już dojdzie do seksu, to pamiętaj, aby wrócić na noc do siebie i poczekać na jego inicjatywę. W ten sposób sprawdzisz, czy nie chciał cię tylko zaliczyć. Jeśli w rzeczywistości nie  ma do zaoferowania nic więcej, to unikniesz zaangażowania emocjonalnego. Wiele nas wkręca się w faceta, bo przez całą noc on nas obejmuje, rano jest tak uroczo, a potem zapada złowroga cisza. Miej to na uwadze.  Im mniej przytulania i romantyzmu po wspólnym seksie, tym łatwiej będzie ci się pozbierać, jeśli trafiłaś na zaliczacza z ambicjami, który lubi zdobywać niedostępne kobiety.