Życie z alergią

O czym warto pamiętać, decydując się na związek z obcokrajowcem?

O czym warto pamiętać, decydując się na związek z obcokrajowcem

Żyjemy w XXI wieku w czasach globalizacji, dlatego też z roku na rok przybywa osób, które decydują się na związek z obcokrajowcem. O ile jest to przedstawiciel tej samej kultury, to z reguły unikamy większych komplikacji. Gorzej, gdy nasz partner jest nie tylko innej narodowości, ale też wyznania i jest przyzwyczajony do nieco innych zachowań. O czym warto pamiętać, decydując się na związek z obcokrajowcem?

Nie bierz od razu ślubu

Związek z obcokrajowcem to często relacja podwyższonego ryzyka. O ile ślub z Niemcem, Holendrem, Czechem, Rosjaninem czy Hiszpanem niczym nie różni się od tego z Polakiem, o tyle wychodząc za mąż za Azjatę, mieszkańca Afryki czy muzułmanina, ryzykujesz już znacznie więcej. Im bliższy kulturowo jest ci partner, tym większe prawdopodobieństwo porozumienia. Z kimś, kto pochodzi z całkowicie odmiennej kultury, często ciężko się dogadać. Nie chodzi tutaj wcale o barierę językową, tylko o inną mentalność. W krajach muzułmańskich kobiety nie mają większych praw, wymaga się od nich posłuszeństwa. Po prostu nie bierz od razu ślubu, zobacz, jak funkcjonuje wasz związek, gdy jesteście ze sobą nieformalnie.

Wstrzymaj się z decyzją o zajściu w ciążę

Musisz pamiętać o tym, że w związku z przedstawicielem innej narodowości może z czasem dochodzić do ostrych zgrzytów. Na początku wszystko wygląda zazwyczaj różowo. On jest taki czuły i kochający, poświęca ci mnóstwo uwagi. Z czasem zaczynacie się spierać o to, czy wolno ci pracować, spotykać się z przyjaciółmi etc. Dlatego poczekaj, aż minie miesiąc miodowy i lepiej poznacie siebie oraz swoje oczekiwania. Wówczas podejmiesz decyzję o tym, czy warto zajść w ciążę z tym facetem, a może poszukać innego kandydata na ojca swojego dziecka.

Jeśli on jest przedstawicielem innej kultury, nie przeprowadzaj się do niego

Dotyczy to głównie muzułmanów. Jeśli on jest wyznawcą islamu, nie przeprowadzaj się pod żadnym pozorem do jego rodzinnego kraju. Bardzo szybko przekonasz się, jak trudno żyje się wyemancypowanej Europejce w Arabii Saudyjskiej, Dubaju czy Maroku. O wiele lepiej będzie ci pozostać w Polsce. Niech to on przeprowadzi się do ciebie na stałe.

Nie rezygnuj z pracy

W niektórych kulturach utarło się, że to mężczyzna jest żywicielem rodziny. W rezultacie kobiety zmusza się do porzucenia pracy zawodowej i zachęca do tego, aby zajmowały się domem. W ten sposób tracisz własne środki finansowe, które dają ci niezależność. Dlatego w związku z obcokrajowcem nigdy nie rezygnuj z pracy.

Nie zrywaj kontaktu z rodziną i bliskimi

To kolejny często spotykany błąd, który popełniają Polki wchodzące w związek z obcokrajowcami. Zrywają one kontakt z rodziną i bliskimi, bo on ich nie akceptuje. W rezultacie w kryzysowych sytuacjach nie mogą liczyć na niczyje wsparcie. On ma nad nimi zdecydowaną przewagę.

Jeśli partner jest agresywny, nie podawaj go jako ojca w akcie urodzenia

Zaszłaś w ciążę, ale odkryłaś, że on jest dosyć agresywnym człowiekiem. Łatwo się denerwuje i wybucha, czujesz, że nie będzie ci z nim po drodze. Dlatego nie podawaj go w akcie urodzenia jako ojca dziecka. Jeśli to zrobisz, on będzie mógł walczyć o dziecko. Może też je uprowadzić i wywieźć do swojego kraju. Ty nie będziesz mogła go odebrać, bo każdy kraj przyznaje prawa rodzicielskie swojemu obywatelowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1