Życie z alergią

O czym należy pamiętać przy wyborze sukienki na studniówkę?

O czym należy pamiętać przy wyborze sukienki na studniówkę

Choć studniówki rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, to już dziś wiele młodych kobiet szuka wyjątkowej kreacji na ten dzień. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy wyborze sukienki na studniówkę.

Odpowiednia bielizna pod sukienkę

Gdy wybierasz sukienkę na studniówkę, zastanów się, czy jesteś w stanie dobrać do niej bieliznę. Cienkie ramiączka wiążą się z koniecznością zakupienia stanika z odpinanymi ramiączkami. Natomiast głęboki dekolt wymaga znalezienia biustonosza z cienkim, nisko osadzonym mostkiem. Natomiast głęboki dekolt na plecach wymusza zakup stanika przyklejanego. Jeśli masz duży biust, to ten ostatni będzie mało komfortowy w noszeniu. Nie każda kobieta czuje się też komfortowo po odpięciu ramiączek ze stanika, może więc warto kupić sukienkę, która nie wymaga tego kroku?

Odpowiednie buty

Jeśli wybierasz sukienkę maxi, musisz sprawdzić, czy buty, które posiadasz, są odpowiednio wysokie, czy konieczne będzie jej skrócenie o krawcowej. To z jednej strony wydaje się bardzo proste. W rzeczywistości jednak krawcowa nie zawsze jest w stanie skrócić sukienkę. Wszystko bowiem zależy od jej kroju i materiału, z którego została wykonana.

Przetestuj sukienkę w domu

Bardzo często, gdy kupujemy sukienkę, wydaje nam się wygodna. W domu jednak okazuje się, że jej szew przy dłuższym noszeniu wbija się w pachy, powodując spory dyskomfort. Dlatego nigdy nie odrywaj metki w sukience, bierz ze sobą rachunek i ponoś ją trochę po domu. Gdy zobaczysz coś niepokojącego, będziesz mogła ją zwrócić do sklepu albo wymienić na inny egzemplarz.

Na zakupy zabierz tylko jednego doradcę

Kobiety często biorą ze sobą pełno przyjaciółek. Każda z nich ma inny gust, przez co doradza inną sukienkę. Pod koniec wychodzisz ze sklepu z czymś, co podoba się wszystkim dookoła, ale nie do końca tobie. Dlatego na zakupy warto zabrać jednego, ale sprawdzonego doradcę. Nie powinien to jednak być twój facet, bowiem mężczyźni mają zupełnie odmienne podejście do sukienek niż kobiety.

Nie bądź klonem

Na studniówkach zawsze królują dwa kolory – czerń i czerwień. Stanowią one kwintesencję klasyki, dlatego wszystkie dziewczyny wybierają właśnie je. Warto się wyróżnić, sięgając po sukienkę w innym kolorze. Mamy do wyboru fiolety, zielenie, róże, niebieskości etc.  Naprawdę jest w czym wybierać i nie trzeba być kolejnym przedstawicielem armii klonów.

Sukienka nie może być zbyt krótka

Sukienka powinna być przede wszystkim wygodna. Zbyt krótka rodzi potrzebę kontroli. Musisz cały czas sprawdzać, czy ci się nie podwija, jeśli jest obcisła, czy podczas tańca nie odsłania pupy, gdy jest rozkloszowana. Najlepsza jest długość 8 cm przed kolano, wówczas nic na pewno nie podniesie się zbyt wysoko.

Nie przepłacaj

Sukienka na studniówkę zapewne zostanie użyta tylko raz. Potem będzie stanowiła pamiątkę. Nie ma sensu płacić za nią 1000 zł. Lepiej kupić coś fajnego w sieciówce, niż potem żałować, że utopiło się tyle pieniędzy w jednej, mało praktycznej kreacji.

Nie przesadzaj z dekoltem

Kobiety lubią eksponować swoje atuty. Jednak zbyt głęboki dekolt może wypłynąć podczas zabawy, wprawiając cię w konsternację. Poza tym może to budzić niesmak wśród nauczycieli zebranych na sali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *