Psychologia

Niestosowne uwagi dotyczące ubioru, których powinnaś unikać

Niestosowne uwagi dotyczące ubioru

Wielu osobom zdarzy się czasem coś palnąć bez większego zastanowienia. To, co dla nas jest tylko nic nieznaczącym spostrzeżeniem, drugą osobę może mocno dotknąć. Przedstawiamy niestosowne uwagi dotyczące ubioru, których powinnaś unikać.

Dlaczego ciągle chodzisz w tych samych butach?

Taka uwaga jest na miejscu co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, nie wiemy, czy dana osoba ma wystarczająco dużo środków finansowych, by móc sobie pozwolić na zakup większej liczby butów.  Nie każdego na to stać, a nikt nie chce rozmawiać z nami o swoich problemach finansowych. Po drugie, niektóre kobiety mają nietypową stopę. Ta jest np. długa, ale wąska, przez co wypada z większości butów. Taka osoba nie wejdzie do sklepu i nie kupi sobie kilku par butów. Tu nie chodzi o pieniądze, ale fakt, że buty, które nie spadają jej ze stopy, można dorwać gdzieś raz na kilka lat. Po trzecie, może ktoś boryka się z jakimś schorzeniem ortopedycznym, o którym nie chce mówić i może nosić tylko specjalistyczne, niezbyt piękne obuwie.

Dlaczego nosisz babcine ubrania?

Tutaj także można wymienić kilka powodów, dla których nie zadaje się tego typu pytań. Po pierwsze, każdy ma inny gust. To, co dla ciebie jest babcine, dla tej osoby jest kobiece. A to, co ty lubisz nosić, może być dla takiej osoby zbyt sportowe i męskie.  Po drugie,  ktoś może znajdować się w trudnej sytuacji finansowej i nie może co sezon wymieniać garderoby na nową.  Korzysta więc ze swoich starych ubrań, które wciąż są w dobrym stanie. Po trzecie, ktoś może wybierać babcine kroje, bo ma jakiś defekt na ciele, który pragnie ukryć. Ty w ogóle możesz nie zdawać sobie sprawy z istnienia jakiejś blizny czy poparzenia, które skrywa się pod sukienkami midi.

Dlaczego ubierasz się jak zakonnica?

To, że ktoś ubiera zabudowane bluzki i długie spódnice także może wynikać z poparzeń, blizn, trudnego do opanowania trądziku etc. Ponadto kobieta może być po amputacji piersi i pod zabudowaną bluzką nosi specjalny biustonosz dla amazonek.

Dlaczego ciągle nosisz spodnie?

Ktoś może mieć protezę nogi, być po ciężkim wypadku samochodowym i mieć masę blizn lub poparzeń, dlatego nie nosi kusych sukienek czy spódnic.  Nie wnikajmy w prywatne sprawy innych ludzi.

Dlaczego nosisz tylko sukienki?

Po pierwsze, ktoś może preferować taki kobiecy styl. Po drugie, w spodniach z jakiegoś powodu może czuć się mało korzystnie. Prawda jest taka, że szczupłej kobiecie znacznie trudniej znaleźć takie, które dobrze wyglądają i nigdzie się nie zsuwają.  Dlatego nie pytajmy o rzeczy, które nas nie dotyczą.