Alergie skórne

Niebezpieczny trend lansowany przez blogerki urodowe

Niebezpieczny trend lansowany przez blogerki urodowe

Blogerki urodowe często mają dużą moc, to właśnie one potrafią wypromować trendy pielęgnacyjne, które nierzadko mogą zaskakiwać. Jedne z nich są korzystne dla skóry, drugie neutralne, ale czasem to, co reklamują dziewczyny jest zwyczajnie szkodliwe. Przedstawiamy niebezpieczny trend lansowany przez blogerki urodowe.

Moda na domowe kosmetyki

W ostatnich latach modne stało się stosowanie domowych kosmetyków. Ma to oczywiście swoje plusy, sięgamy bowiem po to, co naturalne, wolne od konserwantów, wyprodukowane z najwyższej jakości surowców. Niewątpliwie warto samemu przygotować maseczkę z sezonowych owoców. W ten sposób lepiej nawilżymy skórę twarzy niż produktami z drogerii. Z czasem jednak moda na kręcenie domowych kosmetyków zawędrowała za daleko.

Kręcenie domowych kremów z filtrem

W Stanach Zjednoczonych promuje się samodzielne przygotowywanie kremów z filtrem. A to niestety wyższa szkoła jazdy. Filtry muszą mieć odpowiednią stabilność, aby mogły nas należycie chronić przed szkodliwymi promieniami UV.  Tej stabilności nie zapewni żaden laik kręcący krem z filtrem z półproduktów zamówionych przez internet. Źle wykonany kosmetyk może nie tylko uczulać, ale też zwiększać nadwrażliwość skóry na słońce.

Naturalne kremy z filtrem

 Jeśli chcesz chronić skórę przed słońcem w naturalny sposób, kup krem z filtrem mineralnym jednej z marek organicznych. To niewątpliwie dużo bezpieczniejsze rozwiązanie. Taki kosmetyk opracowali bowiem profesjonaliści, którzy znają się na rzeczy. Wykorzystali do tego celu surowce najwyższej jakości, zapewniając im stabilność. Taki krem przed dopuszczeniem na rynek został gruntownie przebadany. Mamy pewność, że smarując nim twarz czy ciało, rzeczywiście zapewniamy swojej skórze ochronę przed słońcem.

Szkodliwe działanie promieni UV

Nie lekceważmy promieni UV, choć słońce pozwala nam cieszyć się dobrym nastrojem, to prowadzi do uszkodzeń DNA skóry, które z czasem mogą zamienić się w zmiany nowotworowe. Na dodatek promienie UV powodują przebarwienia skóry  i sprawiają, że na naszej twarzy znacznie szybciej malują się zmarszczki.

Pamiętaj, że blada skóra też może być piękna, zwłaszcza gdy chronisz ją sprawdzonymi, naturalnymi kosmetykami opracowanymi w laboratorium przy udziale specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2