Uroda alergika

Najmodniejsze kolory paznokci na lato 2021

Najmodniejsze kolory paznokci na lato 2021

Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Od pewnego czasu lansowane są nie tylko trendy dotyczące ubioru na poszczególne pory roku, ale także zdobień paznokci. Odkąd lakiery hybrydowe stały się tanie i łatwo dostępne, podobnie jak lampy do utwardzania hybryd, wiele kobiet korzysta z ich dobrodziejstw. Tak wykonany manicure charakteryzuje się wysoką trwałością, dlatego nawet panie, które dotychczas nie malowały paznokcie, decydują się na pokrycie płytki jakimś ciekawym odcieniem. Teraz mają bowiem gwarancję, że ten szybko nie odpryśnie i nie będzie wymagał czasu na nanoszenie poprawek. Przedstawiamy najmodniejsze kolory paznokci na lato 2021.

Spis treści:

  1. Najmodniejsze kolory paznokci na lato 2021. Limonkowa zieleń
  2. Koralowe lakiery do paznokci
  3. Trendy w manicure. Malinowa czerwień
  4. Wakacyjny manicure. Kolor liliowy wciąż w trendach
  5. Trendy w manicure na lato. Błękitne lakiery do paznokci
  6. Manicure na urlop. Krwista czerwień na paznokciach
  7. Manicure na wakacje. Kobaltowe lakiery do paznokci
  8. Letni manicure. Morska zieleń
  9. Baza pod lakiery do paznokci

Najmodniejsze kolory paznokci na lato 2021. Limonkowa zieleń

Chodzi dokładniej o wnętrze limonki, nie skórkę tego orzeźwiającego owocu. Środek jest nie tylko soczysty, ale też dość jasny i intensywny, zawiera żółte tony. Tego lata zachęca się kobiety do noszenia limonkowej zieleni nie tylko na paznokciach u stopy, ale też u dłoni.  To doskonałe rozwiązanie na urlop. W przypadku pracy wszystko zależy od tego, czy w firmie obowiązuje dress code. Limonkowa zieleń na paznokciach u kobiety pracującej w banku raczej nie zda egzaminu. Ona, niestety, może sobie pozwolić na tak soczyste kolory jedynie w czasie wolnym.

Koralowe lakiery do paznokci

Koral lubi powracać w okresie wakacyjnym. W zeszłym roku nie wpisywał się w główny nurt. Latem 2020 trudno go było szukać zarówno w kolekcjach domów mody, sieciówkach, jak i w drogeriach w postaci lakierów do paznokci. Jeśli lubisz ten kolor, który łączy w sobie czerwień, róż i kapkę pomarańczu, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Koral powraca w wielkim stylu. To jeden z najmocniejszych trendów w wakacyjnym manicure.

Trendy w manicure. Malinowa czerwień

Malinowa czerwień, która zaliczana jest do intensywnych, a zarazem chłodnych kolorów, ma grono zagorzałych zwolenniczek. Wspaniale ożywia naszą stylizację. Do banku raczej nie pomalujemy nią paznokci, ale do biura, gdzie pracujemy jako księgowe, graficzki itp., możemy już sobie pozwolić na ten kolor. Czerwień uchodzi bowiem za kwintesencję klasyki. Jej malinowe wydanie też możemy pod to podciągnąć.

trendy w letnim manicure
Zdjęcie autorstwa @thiszun (follow me on IG, FB) z Pexels

Wakacyjny manicure. Kolor liliowy wciąż w trendach

Tegoroczny wakacyjny manicure nie może się obejść bez koloru liliowego. W zeszłym roku ten jasny i dość żywy odcień fioletu, który kojarzy się z kwitnącym w maju krzewem bzu, de facto mamy tutaj do czynienia z lilakiem pospolitym, powrócił do łask po latach przerwy. Na szczęście nie okazał się hot trendem, który szybko przepadł. Wiele kobiet go polubiło. Kolor liliowy jest bardzo wdzięczny i twarzowy, pasuje do większości typów urody.  Jeśli wykonujesz wakacyjny manicure, to warto na niego postawić.

Trendy w manicure na lato. Błękitne lakiery do paznokci

Błękit kojarzy nam się z wakacjami, wolnością, spokojem i wypoczynkiem. Uwielbiamy wypoczywać nad wodą, w której odbija się niebo. Błękitne lakiery do paznokci tego lata cieszą się ogromną popularnością. Specjaliści zachęcają do pokrywania nimi płytki. To bardzo wyrazisty trend w manicure na lato. Raczej nie pozostanie z nami jesienią czy zimą. Błękitne paznokcie u rąk i stóp ewidentnie kojarzą się z cieplejszą porą roku.

Manicure na urlop. Krwista czerwień na paznokciach

Choć podczas urlopu możemy pozwolić sobie na więcej luzu i zaszaleć z paznokciami, to wiele z nas stawia na klasykę. W tym sezonie jest nią krwista czerwień. Jeśli twój manicure na urlop ma być kobiecy i pasować do wielu stylizacji, postawi właśnie na ten energetyczny odcień.

wakacyjny manicure
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Manicure na wakacje. Kobaltowe lakiery do paznokci

Kobalt także powraca w wielkim stylu. Choć kolor ten nosi się także jesienią i zimą, to teraz jest szczególnie mody. Jakby nie patrzeć, mamy tutaj do czynienienia z odcieniem chłodnym, a Instytut Pantone od pewnego czasu kładzie duży nacisk na niebieski. Kobalt to dość wyrazisty kolor, dlatego nie sprawdzi się w biurze, gdzie obowiązuje sztywny dress code.

Letni manicure. Morska zieleń

Morska zieleń łączy w sobie niebieskie tony z zielonymi. Jest chłodna, spokojna, ale z drugiej strony dość soczysta i wyrazista.  Na wakacje warto postawić na manicure w odcieniu morskiej zieleni. W biurze niekoniecznie zda egzamin.

Baza pod lakiery do paznokci

Gdy korzystamy z tak intensywnych odcieni jak koral, kobalt, morska zieleń czy krwista czerwień, łatwo możemy doprowadzić do przebarwień na płytce. Aby tego uniknąć, zabezpieczmy ją, sięgając po bazę pod lakiery do paznokci. Taki preparat stosujemy przed kolorową emalią, czekamy chwilę, aż wyschnie, po czym nakładamy barwną warstwę. Baza pod lakiery do paznokci pozwala szaleć z ciekawymi odcieniami.