Życie z alergią

Najczęściej spotykane błędy w szyciu ubrań

Najczęściej spotykane błędy w szyciu ubrań

Ubrania, które kupujemy w sieciówkach, bardzo często są szyte w krajach trzeciego świata w sposób masowy. A to oznacza, że ich jakość często pozostawia sporo do życzenia. Aby wykonać coś tanio, należy ciąć koszty. Bardzo często ich redukcja odbywa się ze szkodą dla jakości wyrobu. Przedstawiamy najczęściej spotykane błędy w szyciu ubrań.

Krzywo skrojony dekolt

Czasem wszystko rozbija się o krzywo skrojony dekolt. Ten z jednej strony idzie pod innym kątem niż z drugiej. W rezultacie można odnieść wrażenie, że masz zdeformowaną sylwetkę. Piersi  wyglądają jakby były niesymetryczne.

Wzory, które nie ulegają przedłużeniu

Jeśli mamy różnokolorowe paski, to oczekujemy, że ulegną one przedłużeniu dzięki dobremu połączeniu obu części materiału. Niewiele sieciówek przykłada jednak do tego wagę. W rezultacie z przodu biały pasek jest wyżej niż na plecach. Wygląda to dosyć niechlujnie.

Psujący się, za cienki zamek

Sieciówki nie potrafią też wszywać zamków lub kupują najtańsze, cienkie, plastikowe, które kompletnie nie nadają się do grubego materiału jeansów czy sukienki. Bardzo często już w sklepie masz problem z dopięciem sukienki, gdy trzeba ją przeciągnąć przez podwójną warstwę materiału, która tworzy pasek podkreślający talię.

Byle jakie wykończenie

Obróbka brzegów materiału ma kluczowe znaczenie. Jeśli zostanie wykonana byle jak, to wystarczy jedno pociągnięcie, aby poszła cała nitka, a ty masz wówczas pod pachą lub na dole sukienki surowe brzegi materiału. Ten z kolei może się pruć.

Krzywo przyszyte sznurki

Bardzo modne są sznurowane dekolty. Wyglądają one niezwykle kusząco niezależnie od wielkości biustu. Niestety, czasem zdarza się, że sznureczek został przekręcony i przyszyty ze złej strony. Przez co potem paradujesz z dekoltem z poprzekręcanymi sznureczkami. Z daleka nie wygląda to źle, ale z bliska jest nader widoczne. Poza tym, gdy sznureczki są grubsze i twardsze, mogą powstawać zgrubienia wbijające się w ciało.

Tworzenie się gulek na rękawach

Czasem ktoś tak niestarannie podszywa rękawy, iż tworzą się na nich nieestetyczne gulki.  Wygląda to paskudnie i nie da się tego nijak zaprasować.