Alergia u dzieci NAGRODY NAJNOWSZE Życie z alergią

Nagroda: zestaw kosmetyków Skarb Matki!

emulsja olejowa do kąpieli Emulinka

Skóra swędzi, łuszczy się, sprawia, że malec jest niespokojny i bez przerwy ma potrzebę drapania się? Sucha skóra, ze skłonnością do atopii to zmora coraz większej ilości noworodków i niestety odsetek dzieci chorych na atopię wciąż rośnie. Jak pomóc maleństwu by zminimalizować dyskomfort związany z tym schorzeniem?

Specjalnie dla użytkowników portalu Mojealergie.pl  producent kosmetyków Skarb Matki ufundował 4 zestawy kosmetyków dla noworodków. W skład każdego pakietu wchodzą następujące produkty:

  • Specjalistyczny balasam-emolient Balbinek
    Balbinek nie tylko intensywnie nawilża i natłuszcza skórę, ale również wspiera utrzymanie wilgoci w niej. Tworzy film ochronny hamujący utratę wody, uelastycznia skórę oraz sprawia, że staje się miękka i aksamitna w dotyku. Balbinek bardzo dobrze się wchłania, a delikatna kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Produkt nie zawiera również barwników i parabenów, a jedynie: ciekłą parafinę, trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, alantoinę, wyciąg z aloesu, panthenol i glicerynę. Co ważne, badania dermatologiczne produktu potwierdzają jego bardzo dobrą tolerancję przez skórę Preparat odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom oraz spełnia wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych.
  • Emulsja olejowa do kąpieli Emulinka
    Emulinka delikatnie myje, skutecznie nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Wspomaga leczenie problemów skórnych związanych z jej suchością i świądem np. atopowego zapalenia skóry, wyprysku skórnego czy też łuszczycy. Nie zawiera konserwantów.

Wygraj zestaw kosmetyków Skarb Matki!

Aby zdobyć 1 z 4 zestawów kosmetyków dla dzieci ufundowanych przez Skarb Matki, wystarczyło  odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Który z kosmetyków dla niemowląt i dzieci Skarb Matki chciałabyś wypróbować najbardziej? Swoją odpowiedź pokrótce uzasadnij.

Pełną listę produktów znajdziesz na stronie internetowej sponsora nagród.

Spośród nadesłanych zgłoszeń nagrodziliśmy najciekawsze wypowiedzi. Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu.

Tamara34: Chciałabym wypróbować u mojej córeczki Zosi oliwkę z wyciągiem z rumianku. Zapach oliwki kojarzy mi się z dzieciństwem. Łagodny rumianek na pewno sprawdzi się na skórze córki i kiedyś jej ten zapach będzie kojarzył się z troską, opieką i spokojem.

sandra: Z chęcią wypróbuję Emolinkę, czyli emulsję olejową do kąpieli dla dzieci. Synek nie chce się kąpać, za każdym razem jest wielki płacz i bunt. Być może taki kosmetyk zachęciłby go do kąpieli. Wtedy stałaby się ona przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Wiktoria: Chętnie sprawdziłabym na skórze twarzy mojej pociechy produkt, jakim jest krem na zimę SPF 20. Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i szybko robi się czerwona zimą. Taki krem zapewniłby ochronę mojemu Piotrusiowi, tym bardziej, ze lubimy spacerować z wózkiem po parku i nie chcemy z tego rezygnować także zimową porą.

daria: Najbardziej chciałabym wypróbować mydło w kostce. Jestem zwolenniczką naturalnych produktów, bezpiecznych dla dzieci. Takie mydło nie podrażnia delikatnej skóry najmłodszych. Kiedyś używano tylko zwykłych kosmetyków, dziś wraca się do takich praktyk z powodzeniem.

Gratulujemy wszystkim zwyciężczyniom konkursu!

 Tekst sponsorowany