Lifestyle

Na co należy uważać przy wyborze siłowni?

Na co należy uważać przy wyborze siłowni

Wprawdzie siłownie w Polsce są obecnie zamknięte, ale część z nich obchodzi prawo, twierdząc, że przygotowuje swoich klientów do ważnych zawodów. Pomijając tego typu firmy, pozostałe kluby fitness pozostają zamknięte. Gdy się otworzą, będziemy mogli wrócić do regularnych ćwiczeń. Na co należy uważać przy wyborze siłowni?

Jakość obsługi

Niestety, choć czasy są niełatwe, wciąż można spotkać na recepcji obsługę, która traktuje klientów z wyższością niczym sklepowe w PRL. Gdy masz problem z zapisaniem się na trening w trybie online, dzwonisz do sekretariatu i pytasz się o zaistniałą usterkę. Dobrze wykwalifikowana obsługa pomoże ci rozwiązać problem. Kiepska każe radzić sobie samemu.

Chęć do inwestowania w klub fitness

Warto zwrócić uwagę na to, jaki stosunek do inwestycji mają właściciele klubu fitness. Czy kupują nowy sprzęt, płacą za jego naprawę etc. A może maksymalnie go eksploatują, nie zwracając uwagi na to, że jest przestarzały, a nawet stanowi potencjalne zagrożenie dla klientów.

Naprawianie awarii

Niedziałająca ciepła woda w łazience to spory problem, ponieważ po ćwiczeniach chcielibyśmy się umyć i wrócić do domu czyści. Niestety, gdy mamy do dyspozycji tylko zimną wodę, a właścicielom nie zależy na usunięciu usterki, nie jest to możliwe.  To też świadczy o ich podejściu do klienta oraz pokazuje, że niespecjalnie im na nim zależy.

Przestrzeganie zaleceń sanitarno-epidemiologicznych

W dobie epidemii kluczową rolę odgrywa przestrzeganie zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Jeśli właściciel siłowni jest zagorzałym antycovidowcem i zmusza wszystkich pracowników do chodzenia bez maseczki, witania się z klientem poprzez podanie dłoni oraz klienci muszą się witać ze sobą w ten sposób, to warto od razu rozejrzeć się za innym klubem fitness. W tym bowiem nie jest zbyt bezpiecznie.

Atmosfera w siłowni

Bardzo ważne jest też, jak czujesz się w klubie fitness. Jeśli masz wrażenie, że pracownicy traktują ciebie z góry, naśmiewają się z innych klientów, to znak, że lepiej zmienić siłownię na inną. W dzisiejszych czasach mamy tak ogromny wybór, że nie musimy znosić kiepskiej atmosfery podczas ćwiczeń.

Kompetencje trenerów fitness

Zwróć uwagę na profesjonalizm i wykształcenie trenerów fitness. Czy rzeczywiście posiadają oni stosowną wiedzę i doświadczenie? A może odnosisz wrażenie, że wzięli się tutaj z przypadku i niekoniecznie wiedzą, jak poprowadzić dobrze rozgrzewkę. Ważne jest, aby korzystać z usług kompetentnych trenerów, w przeciwnym wypadku możesz nabawić się poważnego urazu.

Cena karnetu oraz wyposażenie siłowni

Bardzo ważne jest to, czy za wysoką ceną karnetu stoi dobra infrastruktura. Nie ma sensu przepłacać za siłownię, na której jest tylko jedna bieżnia. Skoro już płacisz, to masz też prawo wymagać pewnych standardów.