Życie z alergią

Moc aloesu

aloes

Wyciągi z roślin od wieku były stosowane w różnych dziedzinach naszego życia. Wśród cennych roślin zdecydowanie wyróżnia się aloes. Poznajmy zatem moc aloesu i możliwości jego wykorzystania.

Aloes

Aloes należy do rodziny sukulentów, czyli roślin kaktusowatych, ale tych posiadających liście. Naturalnie występuje na Półwyspie Arabskim, w Afryce i na Madagaskarze. Pędy rośliny zawierają mleczny sok, Liście są dość mięsiste i kolczaste, a kwiaty przybierają barwę od czerwieni do żółci. Istnieje sporo gatunków aloesu, ale jednym z najpopularniejszych jest Aloe vera czyli aloes zwyczajny.

Lecznicza moc

Roślina jet wykorzystywana w medycynie. Sok z aloesu doskonale sprawdza się na rany skórne, przyspieszając proces ich gojenia. Nie bez powodu stosuje się go przy oparzeniach czy owrzodzeniach. Stanowi także składnik leków przeczyszczających organizm. Jednak oprócz medycznych właściwości, aloes skrywa ogromną moc, dlatego warto wiedzieć kiedy i na co można go stosować.

Źródło witamin

Aloes jest bogatym źródłem witamin takich jak A, C, E oraz tych z grupy B. Zawiera witaminę B12, którą rzadko spotyka się w roślinach. To także dawca mikroelementów, wśród których znajdziemy magnez, potas, żelazo, cynk, selen, miedź czy chrom.

Trawienie pokarmu

Niestrawności i inne problemy układu pokarmowego to dolegliwości towarzyszące wielu chorobom. Aloes jest idealny na takie kłopoty, ponieważ oczyszcza przewód pokarmowy i poprawia proces trawienia organizmu. Przywraca prawidłową florę bakteryjna w jelitach oraz pomaga w pozbyciu się wszelkich pasożytów takich jak tasiemce, owsiki czy glisty ludzkie. Wspomaga naturalne funkcje oczyszczania wątroby i nerek, dzięki czemu nasz organizm sprawniej pracuje.

Zdrowa skóra

aloes

Zdrowa skóra to marzenie każdego. W przemyśle kosmetycznym, aloes jest jednym z najpopularniejszy składników. Ma właściwości łagodzące, więc idealnie nadaje się do wrażliwej skóry oraz na wszelkiego rodzaju rany i podrażnienia. Zawiera dużą ilość wody, więc odmładza ciała i dobrze je nawilża. Poprawia elastyczność skóry i zmiękcza ją, w rezultacie czego staje się bardziej gładka i piękna.

Odchudzanie

Podczas odchudzania, warto przypomnieć sobie o aloesie. Ta niezwykła roślina dzięki poprawie trawienia i detoksykacji organizmu, może przyczynić się do szybszego pozbycia się zbędnych kilogramów. Pozbywając się toksyn odzyskujemy energię, dzięki której możemy efektywniej wykorzystać siły na spalanie tłuszczu.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *