Alergie pokarmowe NABIAŁ NAJNOWSZE

Mleko dobre dla alergika

mleko dobre dla alergika

Każdy rodzic wie, że mleko jest podstawą zdrowej diety. Dostarcza cennych minerałów i witamin, niezbędnych do rozwoju i wzrostu. Mleko dobre dla alergika to przede wszystkim produkt, który jest bezpieczny i nie uczula.

Mleko dla alergika

Alergia na krowie mleko w większości dotyczy najmłodszych. Dzieci są uczulone na mleko, co objawia się problemami trawiennymi czy skórnymi. Uczulają białka zawarte w mleku krowim. W niektórych przypadkach, reakcje alergiczne wywołują także mleka roślinne. Jednak u większości alergików, to właśnie mleko krowie jest przyczyną problemów zdrowotnych. Mleko jest ważnym składnikiem diety, szczególnie dzieci. Rozwiązaniem uzupełnienia diety w niezbędne składniki, jest zastąpienie tradycyjnego mleka innymi napojami tego typu. Które z nich są najbardziej wartościowe dla alergika?

Mleko migdałowe

Zmielone migdały połączone z wodą tworzą mleko migdałowe. Można przygotować je samemu lub kupić w dobrym sklepie. Ten rodzaj napoju nie należy do najtańszych. Jednak warto zapłacić wysoką cenę, za wartości odżywcze, które dostarcza to mleko. Zawiera magnez, selen, wapń i witaminę E. Wpływa na rozwój kości oraz system odpornościowy. Nie znajdziemy w nim cukru. Mleko migdałowe ma niską zawartość białka, o czym należy pamiętać, włączając produkt do diety dziecka.

Mleko ryżowe

mleko konopneMleko ryżowe nie ma właściwości alergizujących. Śmiało możemy określić je jako hipoalergiczne. Nie zawiera laktozy. Jest doskonałym źródłem magnezu, więc niweluje skurcze czy problemy z zasypianiem. Ryżowy napój ma w sobie naturalne cukry i małą ilość białka. Nadaje się do picia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Mleko konopne

Mleko konopne to idealne mleko dla alergików, szczególnie tych, którzy muszą zrezygnować z laktozy. Jest kremowe i ma lekko orzechowy smak. Dostarcza organizmowi zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3.  Przygotowywane jest z nasion konopi.

Katarzyna Antos