Życie z alergią

Migrena podczas upałów – jak sobie z nią poradzić?

Migrena podczas upałów

Migrena potrafi być bardzo uciążliwa. Gdy ból głowy daje się mocno we znaki, nie jesteśmy w stanie myśleć, pracować ani zajmować się dzieckiem. Niestety, migrena podczas upałów to powszechnie spotykany problem. Jak sobie z nią poradzić.

Chłodna kąpiel

Jeśli czujesz, że dosłownie rozsadza ci głowę, wskocz do wanny, weź chłodniejszą kąpiel, umyj głowę i pozostaw ją do naturalnego wyschnięcia. To naprawdę działa. Schładzasz w ten sposób cały organizm. Mokre włosy, zwłaszcza gdy są długie, pozwalają dłużej zachować uczucie chłodu. W rezultacie migrena po kwadransie bardzo często odpuszcza.

Uzupełnienie płynów

Gdy żar leje się z nieba, nasz organizm broni się przed przegrzaniem, produkując duże ilości potu. W rezultacie organizm się nie przegrzewa, białka nie ulega denaturacji. Niestety, wraz z potem tracimy wodę, z której w większości składa się nasze ciało. Stąd tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie butelkę niegazowanej wody mineralnej, jeśli będziesz ją systematycznie pić, unikniesz odwodnienia i co za tym idzie migreny.

Uzupełnienie elektrolitów

Nie tylko niedobór wody, ale też elektrolitów może skutkować bólem głowy. Dlatego gdy wzięłaś chłodną kąpiel, wypiłaś wodę, a mimo to migrena nie odpuszcza, uzupełnij poziom elektrolitów. Zjedz banana, wypij gorzkie kakao, połknij lek bez recepty z magnezem lub wypij butelkę piwa bezalkoholowego. Nie zawiera ono etanolu, dlatego też nie odwodni organizmu. Stanowi natomiast bogate źródło elektrolitów, których potrzebuje twój organizm.

Przewietrzenie się

Jeśli migrena dopadnie cię w biurze, to może masz po prostu za duszno w pokoju. Zrób sobie małą przerwę od pracy, wyjdź na świeże powietrze, włącz wentylator lub ustaw go na najbliższe obroty. Takie proste czynności często pomagają dotlenić mózg i tym samym pozbyć się bólu głowy.

Unikanie długiej ekspozycji na słońce

Długie przebywanie na słońcu jest niekorzystne dla naszego organizmu. Może doprowadzić od omdleń, udaru, przegrzania się naszego organizmu. Gdy wracamy do domu z pełnego słońca, często skarżymy się na ból głowy i nudności. Dlatego też zapobiegaj migrenie i zwyczajnie nie przebywaj na słońcu, gdy nie musisz tego robić. Jeśli idziesz do kawiarni z przyjaciółką, usiądź w cieniu lub wewnątrz kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0