Lifestyle

Miejsca na sesję ślubną w okolicach Warszawy

Miejsca na sesję ślubną w okolicach Warszawy

Fotografia dostarczona przez partnera

Sesje ślubne w Polsce nie tracą na popularności. Pary młode marzą o pięknych i spektakularnych zdjęciach. Coraz częściej wybierane są egzotyczne kierunki: portugalska wyspa Madeira, Wyspy Kanaryjskie czy przeżywająca prawdziwy boom turystyczny Islandia. W Polsce modne stały się sesje w górach, zwłaszcza w Tatrach i Bieszczadach. Trzeba jednak pamiętać, że sesja ślubna to duże przedsięwzięcie i niemałe koszty. Egzotyczne miejsce nie jest gwarancją pięknych zdjęć. Te zapewni świetny fotograf ślubny. Dobry fachowiec potrafi zrobić wspaniałe zdjęcia podczas sesji ślubnej w niemal każdej przestrzeni. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w województwie mazowieckim mnóstwo jest niezwykłych miejsc wprost idealnych na sesję ślubną. Każdy fotograf ślubny ma swoje ulubione miejscówki na zdjęcia. O najpiękniejszych miejscach na sesję ślubną w Warszawie i okolicach opowiada Vasco Images – fotograf ślubny mazowieckie. Będziecie zaskoczeni, jakie cudowne przestrzenie można znaleźć w tak bliskiej odległości od Warszawy.

Dzikie tereny wokół Wisły

Wisła jest największą dziką rzeką Europy. Roślinność nad brzegiem rzeki jest bardzo zróżnicowana. Niekiedy można poczuć się jak w dziczy i to zaledwie kilka kilometrów od Centrum Warszawy. Moim ulubionym miejscem są okolice przeprawy promowej Karczew-Konstancin. Można zrobić tu zdjęcia na rozległych kwietnych łąkach, w gęstym lesie i nad samym brzegiem rzeki. Nie mniej pięknym miejscem o nieco innym charakterze są Wyspy Świderskie. Położone we wsi Ciszyca w okolicach Konstancina rozległe nadwiślańskie plaże przypominają te nadbałtyckie. Jedna z moich par oglądając sesję ślubną z wysp świderskich stwierdziła: „piękna ta sesja ślubna, ale tak daleko nad morze to nie chcemy się wybierać”. Ciszyca położona jest ledwie 45 minut drogi od Warszawy.

fotograf ślubny mazowieckie

Fotografia dostarczona przez partnera

Wrzosowisko w Mostówce

Druga połowa sierpnia i początek września to wspaniały czas na sesję ślubną na wrzosowisku. Kwitnące wrzosy tworzą przepiękną scenerię do zdjęć. Mało kto wie, że w bliskiej odległości od Warszawy znajduje się jedno z największych wrzosowisk w Europie! To właśnie dzięki wrzosowisku położona w województwie mazowieckim wieś Mostówka stała się znana w Polsce. To magiczne miejsce znajdziecie w okolicach Wyszkowa. Dojazd z Warszawy jest bardzo prosty. Większość drogi pokonacie drogą ekspresową S8.

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy jest bardzo rozległy i zróżnicowany. Świetne zdjęcia można zrobić na stawem Mokre Łąki. Pięknie jest też w okolicach Palmir. Lekko górzysty teren pozwoli urozmaicić zdjęcia. Moim faworytem są jednak tereny wydmowe w północnej części Kampinosu. Piachy Grochalskie to jedna wielka piaskownica. Sesja ślubna na kampinoskich wydmach przypomina te wykonane w Słowińskim Parku Narodowym. Tutaj w butach na obcasie panny młode raczej nie wejdą. Piękne w tym miejscu jest to, że nikt tam nie zagląda. Zrobiłem na wydmach blisko dziesięć sesji zdjęciowych i nigdy nikogo nie spotkałem.

Sesja ślubna

Fotografia dostarczona przez partnera

Ogród Botaniczny w Powsinie

Sesja ślubna w maju w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie to będzie strzał w dziesiątkę. Wtedy kwitnie najwięcej roślin. Przepięknie prezentują się kolorowe magnolie i rododendrony. Ogród jest rozległy i w tygodniu wieczorem spaceruje tu niewiele osób. Jednym z największych atutów ogrodu jest wielka szklarnia z egzotyczną roślinnością. Tu o każdej porze roku jest tak samo ciepło i zielono. Nie ma przeszkód, żeby wykonać sesję ślubną podczas deszczu. Oranżeria jest też idealną przestrzenią na sesję zimą. Nie ma co marznąć na zewnątrz. Lepiej wejść do środka i skorzystać z uroków tego malowniczego i ciepłego miejsca.