Życie z alergią

Medycyna estetyczna – nie jest taka zła, jak ją malują

Medycyna estetyczna - nie jest taka zła, jak ją malują

Nikt nie jest idealny. Każdy z nas ma lub uważa, że ma w swoim wyglądzie jakieś defekty. Mogą to być np. brzydkie, krzywe zęby, głębokie zmarszczki czy bardzo widoczne cienie pod oczami. Nie bez znaczenia pozostaje to dla naszej samooceny i pewności siebie. Na szczęście współczesna medycyna pozwala na pozbycie się wszystkich kompleksów. Ważne, aby zabiegi były indywidualnie dobrane do naszych potrzeb, by poprawić to, co uważamy za konieczne i nie robić niczego na wyrost.

Zęby na celowniku

Nienaganny, zdrowy i biały uśmiech to jeden z wielu ważnych elementów wyglądu wpływających na nasze dobre samopoczucie i pewność siebie. Jednak codzienna higiena nie zawsze wystarcza do utrzymania naszych zębów w świetnej kondycji. Na szczęście można temu zaradzić, korzystając z profesjonalnego zabiegu stomatologii estetycznej w Neo Dentica w Łodzi – https://www.neodentica.pl/.

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?

Problem z zębami, który wprawia wielu ludzi w kompleksy, to nie tylko ich krzywy układ, ale także liczne przebarwienia czy ubytki. Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie. Zanim się na niego zdecydujemy, stomatolog musi ocenić stan naszej jamy ustnej, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Zęby muszą być przede wszystkim zdrowe, a plomby, jeśli takowe posiadamy, szczelne. Znakomite efekty daje zabieg z wykorzystaniem lampy. Jak on przebiega? Na początku stomatolog wsmarowuje w dziąsła specjalny preparat, a potem nakłada na zęby żel wybielający i naświetla go lampą, która emituje zimne światło. Na efekty nie trzeba długo czekać. Kolejnym równie często wykonywanym zabiegiem jest protetyka. Pomaga ona uzyskać piękny uśmiech po utraconym zębie – za pomocą implantów, czy też skorygować przebarwienia i szpary między zębami – za pomocą licówek.

Oszukaj mijający czas

Po osiągnięciu mniej więcej 40 lat nasza skóra zaczyna tracić zdolność do regeneracji własnymi siłami. Na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, co dla nas – kobiet – jest przygnębiające. Jak możemy pozbyć się zmarszczek, by na dłużej zachować młody wygląd? Wiele pań stosuje wszelkiego rodzaju kremy, jednakże nie przynoszą one pożądanych efektów. Składniki zawarte w kosmetykach nie docierają do głębszych warstw naskórka. Jak zatem zatrzymać na twarzy mijający czas? Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna w klinice Neo Beauty w Łodzi – http://neobeauty.pl/, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Należy pamiętać, że decydując się na tego typu usługę, trzeba wybrać doświadczonego specjalistę, który nie sprawi, że nasza twarz będzie wyglądać gorzej niż przed zabiegiem.

Najpopularniejsze zabiegi na twarz

Ostatnimi czasy ogromną popularność zyskuje terapia osoczem bogatopłytkowym. Jest to naturalna metoda, wykorzystująca krew pacjenta, z której pozyskuje się osocze. Jak wygląda zabieg? Lekarz podaje w zmarszczkę osocze, które pobudza pierwotne komórki organizmu do namnażania i aktywizuje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Efekt, jaki będzie można zauważyć po tym zabiegu, to wygładzona i bardziej napięta skóra. Warto korzystać z takich metod odmładzania twarzy, jeśli ma to dla nas duże znaczenie i uczyni nas szczęśliwszymi.

Komentarze (5)

irminella

2 miesiące temu

Teraz mamy tyle możliwości, dlaczego z nich nie korzystać?

fabiola

2 miesiące temu

Mnie przydałoby się gruntowne wybielanie ząbków:)

Rita

2 miesiące temu

Ja też chciałabym pozbyć się zmarszczek mimicznych spod oczu:)

milita

2 miesiące temu

Teraz każdy może mieć piękne ząbki dzięki stomatologii estetycznej:)

judyta_c

2 miesiące temu

Ja się przymierzam do jakiegoś zabiegu odmładzającego pod oczy;)

Zostaw komentarz

0