Uroda alergika

Maska do włosów – sekret lśniących, zdrowych kosmyków

Maska do włosów

Marzysz o odżywionych, lśniących i zregenerowanych pasmach? W takim razie w ich pielęgnacji nie powinno zabraknąć produktu, jakim jest maska do włosów. Nie bez powodu określa się ją jako kosmetyk do zadań specjalnych. Niestety to kosmetyk, który bywa bardzo często pomijany lub stosowany w sposób nieregularny. Sprawdź, jakie właściwości posiada maska do włosów i dlaczego warto włączyć ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

Maska do włosów – dlaczego warto?

Niektóre osoby uważają, że aby pielęgnacja naszych włosów przebiegała w sposób prawidłowy, wystarczy umyć je szamponem, a następnie na kilka minut nałożyć odżywkę. Choć korzystanie z odżywki i dobrze dobranego szamponu rzeczywiście jest istotne, nie powinniśmy zapominać o regularnej aplikacji maski. To kosmetyk o silnym i o wiele bardziej skoncentrowanym działaniu niż odżywka, a jego regularna aplikacja pozwala odbudować nawet bardzo zniszczone włosy.

Maska do włosów Loreal to produkt, który dogłębnie odżywia i regeneruje pasma głównie dzięki zawartości substancji aktywnych, np. w postaci roślinnych ekstraktów. W zależności od jej przeznaczenia maska do włosów może posłużyć zarówno do ich wygładzenia, jak i podkreślenia skrętu loków.

Maska do włosów – jak używać?

Istnieją osoby, które unikają masek do włosów, twierdząc, że te produkty nadmiernie przetłuszczają ich włosy. Taka sytuacja w dużej mierze może być spowodowana nieodpowiednią aplikacją kosmetyku. Jak już wspomniano, maska do włosów to produkt o dużej koncentracji składników aktywnych, a co za tym idzie, często charakteryzuje się znacznie bogatszą konsystencją niż odżywka do włosów. Co więcej, w przeciwieństwie do odżywki nie korzystamy z niej po każdym myciu włosów, a najczęściej raz w tygodniu.

Bardzo duże znaczenie ma prawidłowa aplikacja produktu. Maskę zawsze aplikujemy na wilgotne, ale nieociekające wodą włosy. W innym przypadku produkt nie zdąży się wchłonąć i po prostu spłynie. Jeśli nasza skóra głowy wykazuje tendencję do przetłuszczania się, unikajmy nakładania maski u nasady włosów. W takiej sytuacji kosmetyk najlepiej aplikować od połowy długości włosów. W przypadku bardzo krótkich kosmyków wystarczy nałożyć maskę na same końcówki.

Aby mieć pewność, że maska została nałożona równomiernie, w przypadku długich włosów najlepiej jest podzielić je na pasma, a w trakcie aplikacji dodatkowo przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Dzięki temu dodatkowo zapobiegniemy plątaniu się włosów.

Jak wybrać maskę do włosów?

Aby korzystanie z maski do włosów przynosiło naszym pasmom korzyści, powinniśmy zwracać dużą uwagę na to, po jaki produkt sięgamy. W przypadku grubych i kręconych włosów dobrym wyborem będą maski odżywcze i nawilżające. Jeśli z kolei nasze włosy posiadają tendencje do przetłuszczania się, szczególnie polecane są maski o działaniu oczyszczającym, na przykład z dodatkiem glinki. Z ich pomocą dobrze oczyścimy skalp z nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, a także dodatkowo dodamy im lekkości i objętości, której tak często brakuje przetłuszczającym pasmom.