Lifestyle

Maseczki wielorazowe czy jednorazowe – co wybrać?

maseczki wielorazowe czy jednorazowe

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels

Pandemia zdecydowanie dała się we znaki praktycznie każdej osobie na świecie. Przeszliśmy już kilka lockdownów o mniejszych lub większych restrykcjach. Obecnie wiemy coraz więcej o koronawirusie, dlatego jesteśmy w stanie powoli z nim koegzystować. Głównym orężem w walce pandemią stały się szczepienia, jednak okazuje się tempo prawdopodobnie jest za małe, aby zatrzymać czwartą falę przybierającą obecnie na sile. Z tego powodu przed sezonem grypowym, warto wyposażyć się w nowe maseczki, których prawdopodobnie w najbliższym czasie będziemy używać więcej.

Wielu ludzi zastanawia się jednak, czy wybrać maseczki jednorazowe czy wielorazowe. Istnieje wiele argumentów przemawiających za stosowaniem konkretnego nosa i ust. Warto zatem dowiedzieć się więcej na ten temat i na tej podstawie wybrać konkretne rozwiązanie.

Oszczędność pieniędzy i czasu przy maseczkach wielorazowych

Maseczki wielorazowe swoją popularność zyskały w pierwszych miesiącach pandemii koronowirusa. Wynikało to z faktu, że ze względu na ogromne zapotrzebowanie brakowało na rynku maseczek specjalistycznych i jednorazowych, których ceny zaczęły sięgać nieadekwatnych poziomów. Maseczki wielorazowe stanowiły rozwiązanie tego problemu, jednak w wielu przypadkach ich jakość pozostawiała wiele do życzenia – takie maseczki były wykonywane z praktycznie każdego materiału, często syntetycznego, co mogło paradoksalnie przekładać się na problemy ze zdrowiem.

W tym czasie na rynku pojawił się polski producent maseczek SafeMask, który skupił się przede wszystkim na połączeniu bezpieczeństwa z ciekawym designem i wygodą noszenia. Warto wspomnieć, że maseczki tego producenta w znacznym stopniu różnią się od tego, co mieli do zaoferowania inni konkurenci. W bardzo atrakcyjnej cenie, która zmniejsza się przy większych zakupach, otrzymujemy produkt pełnowartościowy o unikalnych cechach. Warto bowiem pamiętać, że maseczki jednorazowe, jak sama nazwa wskazuje, mogą być używane jednokrotnie. Za każdym razem musimy więc używać kolejnej maseczki, co dużym horyzoncie czasowym może przekładać się na większe koszty związane z okrywaniem nosa i ust.

Względy ekologiczne – maseczka wielorazowa to mniej odpadów

Nie można jednak zapominać o innym aspekcie który tym bardziej w kontekście pandemii został zepchnięty na dalszy plan. Otóż oczywistym jest, że maseczki jednorazowe powodują powstawanie większej ilości odpadów. Nie jesteśmy przekonani, że świat w odpowiedni sposób przygotował się na utylizację maseczek coraz częściej możemy spotkać się doniesieniami o ogromnej liczbie zużytych masek na wybrzeżach, czy plażach. Z tego powodu maseczki wielorazowe są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż nie generują odpadów.

Gdzie kupić maseczki wielorazowe?

Jeżeli szukasz maseczek wysokiej jakości, które są trwałe, precyzyjnie wykonane i odporne na spieranie – zdecydowanie zainteresuj się ofertą producenta SafeMask. W ofercie posiadamy zarówno maseczki dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wybrane modele posiadają regulacje nauszników, dzięki czemu dopasujemy maseczkę do kształtu naszej głowy i twarzy. Oferujemy również filtry pm 2,5, które również mogą być skutecznym narzędziem w ochronie przed koronawirusem.