Leki antyhistaminowe

Także problemy ze skoncentrowaniem się utrudniały codzienne funkcjonowanie w pracy lub szkole. Podobnymi niedogodnościami są suchość w ustach i zdarzające się bóle głowy. W przeciwhistaminach nowej generacji problem ten został zredukowany do tak małych rozmiarów, że większość opakowań leków mówi o braku wpływu na prowadzenie pojazdów i ogólne funkcjonowanie.

Niemniej musisz być zawsze uważnym, zwłaszcza, jeśli kupiłeś nie stosowany przez siebie do tej pory lek.

Leki antyhistaminowe

Co jest najważniejsze w używaniu leków antyhistaminowych?

Zawsze musisz pamiętać, że Twój organizm jest inny niż innych osób, co zauważasz choćby po tym, co Cię uczula, a co innych. Dlatego konkretny specyfik może zadziałać inaczej na Ciebie niż na znajomego, który go polecił.

Dobry antyhistamin powinien aktywować się możliwie jak najszybciej po zażyciu oraz działać przez 24 godziny. Wydalany powinien być w jak najmniej zmienionej postaci. Badania dowodzą, że obecnie dostępne na rynku leki w znakomitej większości są bezpieczne dla serca oraz nie są problemem przy łączeniu ich z różnymi spożywanymi pokarmami lub alkoholem. Niektóre tylko wywołują reakcje organizmu w połączeniu z innymi lekami.

Jasne jest jednak, że zwiększone dawki mogą wchodzić w interakcje z wszystkim, co jesz i aplikujesz jako lekarstwo, a stosując leki antyhistaminowe musisz skonsultować to z lekarzem.
KS