Kuchenne remonty

Przed malowaniem

Przed nałożeniem pierwszej warstwy farby upewnij się, że jest ona sucha, aby w przyszłości nie mieć problemów z nieproszonymi gośćmi, jakimi mogą być grzyby pleśniowe. Po drugie kafelkując czy kładąc gres lub kamień, które także są odpowiednimi materiałami, zaimpregnuj fugi środkiem hamującym rozwój pleśni, myj je natomiast przy użyciu płynu do szyb.

Chyba nie trzeba dodawać, że osoby uczulone w remoncie udziału brać nie powinny, chyba, że bardzo dobrze zabezpieczone. Unoszące się wtedy w powietrzu opary farb i rozpuszczalników albo pyły drewna czy kafelków, które nie są dobrym towarzystwem dla alergików. Doradza się raczej, aby powierzono im na czas remontu i schnięcia ścian inne zadania, najlepiej poza domem.

W związku z problemem wysokiej wilgotności należy wspomnieć o odpowiedniej wentylacji. Sprawnie działająca pomaga kontrolować właściwą temperaturę, która powinna oscylować wokół 24 st. C, a aby tak było, należy od czasu do czasu przeczyścić klatki wentylacyjne. Także okap, jeśli go posiadasz, trzeba systematycznie czyścić, gdyż zabrudzony metalowy filtr gorzej pracuje. Myje się go po odłączeniu okapu od prądu w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.

Kuchenne remontyKuchnia może stać się miejscem, w którym alergik będzie czuł się swobodnie i z przyjemnością będzie w niej przebywał. Należy tylko przed remontem zastanowić się, które ze zmian możesz wprowadzić, oczywiście im więcej elementów nie będzie stanowić potencjalnego zagrożenia dla alergików, tym lepiej dla wszystkich mieszkańców domu.

(Bartosz Zubik)