Życie z alergią

Książki, na które warto zwrócić uwagę tej wiosny

50 twarzy Tindera

Przed nami wiele pięknych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. To doskonała okazja, aby usiąść z książką na ławce i oddać się fascynującej lekturze. Przedstawiamy książki, na które warto zwrócić uwagę tej wiosny.

50 twarzy Tindera – Joanna Jędrusik

Joanna Jędrusik przez ostatnie parę lat odbyła wiele randek, korzystając z aplikacji Tinder. Dzięki niej poznała wielu wartościowych mężczyzn, ale większość to dziwaki, którym poświęciła kilka rozdziałów swojej książki. Do randkowania skłonił autorkę rozwód, mąż ją zdradzał, miała niską samoocenę, więc chciała ją sobie podbić, umawiając się na randki oraz przygodny seks. Poczucie bycia pożądaną i atrakcyjną sprawiło, że Joanna Jędrusik uzależniła się od tej aplikacji. Weszła w kilka związków, ale te trwały tylko parę tygodni. Po pełnym namiętności i chemii początku następowało niespodziewane rozstanie. Joanna zdecydowała się też na relacje poliamoryczne, ale te również nie zdały u niej egzaminu. Na Tinderze nie brakuje różnego rodzaju czubków, więc warto mieć to na uwadze, umawiając się na randki.

Singielka w Londynie. Spełnione marzenia – Marta Matulewicz

Kojarzycie przygody Ewy, która lubi wpadać w tarapaty? Dziewczyna przeprowadziła się do Londynu, aby coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu. Znalazła tam rozwijającą pracę, w której wspina się po kolejnych szczeblach kariery oraz miłość. Niestety, Olivier ją zdradził, a Ewa nie potrafiła mu tego wybaczyć. W trzecim tomie przygód Ewy Marta Matulewicz przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Czy główna bohaterka odnajdzie szczęście w ramionach Scotta, z którym umawia się na randki? Jak potoczą się losy jej i wiarołomnego Oliviera? Tego dowiecie się, sięgając po powieść Singielka w Londynie. Spełnione marzenia. Jeśli jeszcze nie znacie tej trylogii, koniecznie musicie to nadrobić. To lepsza historia od Bridget Jones;)

Singielka w Londynie. Spełnione marzenia

Prosty układ – K. A. Figaro

Powieści erotyczne to gatunek, który w Polsce dopiero się rozwija. Tego rodzaju książki piszą K.N. Haner, Blanka Lipińska, Ewa Pierce oraz K.A. Figaro, która odnotowała bardzo udany debiut literacki. Prosty układ to historia Łucji, która studiuje i przeżywa swoje miłosne uniesienia. Podczas pobytu w rodzinnych stronach zostaje wyciągnięta do jednej z knajp przez Gabrielę. To właśnie tam poznaje Dymitra. Mężczyzna jest jednym z tych, których należy omijać szerokim łukiem. Traktuje kobiety jak rękawiczki, bawi się nimi, wykorzystuje, a następnie porzuca.  Nie potrafi się w nikim zakochać, ucieka przed jakimkolwiek zaangażowaniem.  Od początku między nim a Łucją rodzi się silny pociąg fizyczny. Dymitr jest osobą dominującą, nie znosi sprzeciwu, mimo to główna bohaterka początkowo stawia mu opór. Później jednak daje się ponieść namiętności, za co przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę. Prosty układ to powieść o relacjach seksualnych bez zobowiązań. Główna bohaterka zna zasady, mimo wszystko w to wchodzi, bo wierzy, że zmieni Dymitra. Jeśli lubicie powieści erotyczne, to tutaj scen seksualnych z pewnością nie zabraknie. Niemniej głupota Łucji i jej koleżanek czasem aż woła o pomstę do nieba.

Prosty układ

Komentarze

lanza

2 lata temu

Z pewnością przeczytam „Singielkę w Londynie”, bo lubię takie zabawne powieści:)

Zostaw komentarz