Życie z alergią

Kredyt kredytowi nierówny, czyli dlaczego warto użyć porównywarki finansowej?

Kredyt kredytowi nierówny, czyli dlaczego warto użyć porównywarki finansowej

Kredyty gotówkowe to najczęściej wybierane pożyczki, Polacy decydują się na nie, ponieważ nie są przyznawane na konkretny cel i z ich pomocą można sfinansować np. remont mieszkania. Warto jednak pamiętać, że ich koszt dość znacznie się różni. Zdarza się, że roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu może różnić się aż o 20% w zależności od tego, z jakim bankiem mamy do czynienia. W związku z tym, iż kredyt kredytowi nierówny, warto użyć porównywarki finansowej, by znaleźć dla siebie ten najtańszy.

Na co Polacy zaciągają kredyty gotówkowe?

Na co Polacy najczęściej zaciągają pożyczki? Okazuje się, że wielu z nas finansuje z nich wydatki takie jak remont mieszkania, umeblowanie domu, naprawa samochodu, spłacenie zachowku, wakacje oraz ślub. Zwłaszcza ten ostatni stanowi duży wydatek, na który niewiele osób stać bez zaciągnięcia kredytu. W Polsce wciąż dużą popularnością cieszą się wielkie wesela, na które zaprasza się wszystkich krewnych i przyjaciół, nierzadko kilkaset osób. Wynajem sali weselnej, zakup sukni ślubnej, catering, nocleg dla gości, zespół muzyczny oraz fotograf – wszystko to kosztuje niemało.  W związku z tym, iż na organizację ślubu często zaciągamy spory kredyt gotówkowy, warto dołożyć wszelkich starań, aby jego koszt był możliwie jak najniższy.

Od czego zależy koszt kredytu konsumenckiego?

Od czego zależy całkowity koszt kredytu gotówkowego? Okazuje się, że od wielu czynników. Kluczowa jest roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu, ale dochodzą do tego różne dodatkowe opłaty, w tym polisa zabezpieczająca bank na wypadek utraty zdrowia, życia lub pracy przez kredytobiorcę. Koszt kredytu gotówkowego zależy też od ilości rat, na jakie ma być rozłożony, stanu cywilnego i zdolności finansowej.  Należy uważać na reklamy instytucji finansowych, ponieważ te bardzo często zachęcają nas do swojej oferty, zmniejszając prowizję związaną z przyznaniem kredytu. Jednocześnie wymagają od swoich kredytobiorców zakupu drogich polis ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki finansowej?

Niestety, większość z nas nie posiada szerokiej wiedzy z dziedziny bankowości i finansów. Na szczęście mamy do dyspozycji portale takie jak Finanse.rankomat.pl. Kredyty gotówkowe online na finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe są opisane w sposób czytelny dla osób niezwiązanych z branżą finansową. Do dyspozycji mamy także porównywarki finansowe. Aby z nich skorzystać, musisz wypełnić formularz, w którym podasz wszystkie istotne dane. Możesz być spokojny, nie zostaną one przekazane innym podmiotom, jeśli w sposób wyraźny nie wyrazisz na to zgody.  Po wypełnieniu formularza oszacowana zostanie twoja zdolność kredytowa.  Porównywarka kredytów gotówkowych stworzy ranking 19 banków. Dowiesz się, który z nich oferuje najtańszą pożyczkę, przy uwzględnieniu twoich potrzeb i możliwości finansowych. Możesz prześledzić szczegółowe koszty kredytu i wybrać rozwiązanie, które jest dla ciebie najlepsze.

Wypełnienie formularza nie zajmie ci więcej niż 3 minuty.  Cały czas możesz bezpłatnie skorzystać z pomocy konsultanta. Korzystając z portalu Finanse.rankomat.pl nie ponosisz żadnych kosztów.  Formularz, który musisz wypełnić, jest prosty i intuicyjny.  Wprowadzasz do niego dane związane z twoimi dochodami i sytuacją mieszkaniową. To właśnie one są kluczowe przy udzielaniu kredytu gotówkowego. Twoje miesięczne dochody determinują bowiem wysokość pożyczki, o którą możesz się ubiegać.

Komentarze (3)

luiza

1 rok temu

Doskonale wiem, jak bardzo kredyty w różnych bankach potrafią się różnić dodatkowymi kosztami…

lenka

1 rok temu

Jest tyle opłat dodatkowych, których człowiek nie ogarnia. Dobrze, że opracowano takie porównywarki:)

agniesia

1 rok temu

Dobrze, że można fachowo porównać oferty różnych banków i wybrać tę najkorzystniejszą:)

Zostaw komentarz