Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Kreatywne prezenty na Dzień Dziecka

prezenty na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest świętem ważnym nie tylko dla najmłodszych. W końcu to dorośli przygotowują dla swoich pociech różne niespodzianki i prezenty. Dlatego postanowiliśmy poszukać takich propozycji, które nie tylko sprawią radość, ale także rozwiną wyobraźnię. Jakie kreatywne prezenty na Dzień Dziecka warto podarować maluchom?

Tipi dla miłośników baz i namiotów

Namiot tipi to być może wspomnienie z dzieciństwa wielu z was. Pamiętacie czasy, kiedy z koców i poduszek budowało się własną bazę czy namiot? Dzieciaki uwielbiają taka formę zabawy, gdzie z latarkami, w otoczeniu poduszek czy pluszaków można oddać się zabawie. Tipi, czyli namiot w indiańskim stylu będzie doskonałym prezentem na Dzień Dziecka. W sklepach znajdziemy gotowe namioty, które wystarczy złożyć i postawić w wybranym miejscu. Zaś zdolni manualnie rodzice mogą pokusić się o samodzielne wykonanie tipi. W sieci nie brakuje instrukcji, jak zrobić taki namiot. Wszystko zależy od naszego budżetu, czasu, chęci i umiejętności.

Huśtawka na dobry relaks

A gdyby tak mieć plac zabaw tuż pod domem? Dla posiadaczy ogrodu czy działki, zawsze znajdzie się miejsce na huśtawkę. Z pewnością z takiego prezentu skorzystają i mali i ci nieco starsi. Huśtawka to świetny pomysł na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Obecnie możemy dostać huśtawki ekologiczne, drewniane czy typu bocianie gniazda, które dobrze sprawdzą się w przypadku kilku małych pociech. Miło będzie przez chwilę pobujać w obłokach i poczuć się lekko niczym piórko.

Gra planszowa dla każdego

Kreatywnym prezentem z okazji Dnia Dziecka będzie gra planszowa. Tutaj wybór jest wręcz ogromy. Od gier nawiązujących tematyką do dawnych czasów, po te nowoczesne, dla młodzieży. Wszystko zależy od zainteresowań danego dziecka. Możemy także postawić na takie planszówki, które sprawdzą się bez względu na wiek, jak popularne gry słowne, liczbowe czy strategiczne lub logiczne. Taki prezent gwarantuje dobrą zabawę na długie godziny. W dobie gier online, to dobra forma na odciągnięcie dzieciaków od ekranów komputerów czy smartfonów.

Zegarek odmierzający cenny czas

prezenty na Dzień DzieckaW czasach smartfonów zapominamy o tradycyjnym zegarku. W końcu go nie potrzebujemy, gdyż wszystko mamy w telefonie lub innym sprzęcie. Jenak najmłodszych warto nauczyć czytania tradycyjnych zegarów. W tym celu posłuży prezent w postaci zegarka na rękę. Rzecz jasna z tarczą i wskazówkami, nie elektronicznym wyświetlaczem. Zegarek raczej się nie rozładuje, można zabrać go do szkoły. Pozwoli kontrolować czas zarówno nauki jak i zabawy. Może zamiast nowego telefonu czy tabletu warto wybrać na prezent właśnie zegarek.

Katarzyna Antos

Komentarze

mini

4 lata temu

Ja polecam książkę „Był sobie szczeniak Ellie” 🙂

Komentarze są wyłączone.