KOSMETYKI Życie z alergią

Kosmetyki organiczne

kosmetyki

Problemy skórne wykluczają stosowanie popularnych kosmetyków drogeryjnych. Idealnym rozwiązaniem pielęgnacyjnym są kosmetyki organiczne, które oprócz wspaniałych właściwości, są także ekologiczne.

Ekologia – moda naszych czasów

Określenie ekologii mianem mody nie jest błędem. Jednak mowa tutaj o zdrowej modzie, która przyczynia się do naszego organizmu i środowiska. Nasza świadomość na temat zagrożeń dotyczących planety jest coraz większa. Inaczej jemy i ubieramy się. Dokładniej wybieramy produkty, kładąc nacisk na zdrowie i bezpieczeństwo. Ekologia stała się pewnego rodzaju drogą naszego życia. Takie zmiany są potrzebne, ponieważ w czasach potężnego rozwoju, musimy chronić to, co naturalne. W innym przypadku, za kilkadziesiąt lat pożegnamy się z piękną przyrodą wokół nas. Producenci kosmetyków także dbają o naturę, wytwarzając takie produkty, które są w pełni ekologiczne.

Kosmetyki dla alergika

Z olbrzymiej oferty kosmetyków, które zawierają liczne substancje barwiące oraz zapachowe, zdecydowanie częściej szukamy takich, które są bardziej naturalne. Skóra alergiczna jest wymagająca i łatwo ją podrażnić. Kosmetyki organiczne mają krótszą datę ważności, są droższe od tych tradycyjnych, ale nie zawierają substancji uczulających. Wolne od parabenów i innych chemikaliów są odpowiednie dla alergików. Skóra po ich użyciu nie zostaje wysuszona czy podrażniona.eko W takich produktach znajdziemy tylko naturalne wyciągi roślinne, olejki oraz masła lub płatki owsiane. Organiczne produkty mogą mieć zapach, który też jest naturalny i zwykle zachwycający. Producenci dbają o to, aby opakowania takich kosmetyków również były zgodne z ekologią, stąd kartonowe pudełka, nadające się do recyklingu. Również liczne certyfikaty potwierdzają to, czy dany produkt jest organiczny. To najwyższej jakości produkty, po które powinni sięgać nie tylko alergicy, ale wszyscy, którzy dbają o swoją skórę i całe środowisko. Na opakowaniach warto szukać takich oznaczeń jak NaTrue, Ecocert czy Cosmebio. W takich kosmetykach nie znajdziemy produktów zwierzęcych czy z upraw roślin genetycznie modyfikowanych.

Organiczne kosmetyki znajdziemy w sklepach internetowych i ekologicznych. Większość z nich należy przechowywać w lodówce. Choć mają krótszy termin ważności, zazwyczaj opakowania są tak dostosowane pod względem pojemności, by nawet w krótkim okresie zużyć dany produkt w całości. Nie marnujemy więc pieniędzy ani produktu. Możemy być pewni, że wybierając eko kosmetyki wspieramy nasze środowisko i pokazujemy, że to co naturalne jest skuteczne i bezpieczne.

Katarzyna Antos

Komentarze

ałun

4 lata temu

Jestem wprost zafascynowana działaniem kosmetykóᴡ marki Dermaflora,
dlateego tеż dziś postanowiłаm przedstawić Wam
moje trzy perełki kosmetyczne ⅾo pielęgnacji
twarzy. А są to pianka, żеl i woda micelarna.

Oczyszczająca pianka ԁߋ mycia twarzy marki Dermaflora ԝ swojej recepturze zawiera starannie dobrane składniki aktywne, które subtelnie i skutecznie
oczyszczają skórę również z makijażu. Konsystencja pianki sprawia, żе cząsteczki myjąсe łatwo
i delikatnie usuwają zarówno brud, zanieczyszczenia,
jak і pozostałości kosmetykóᴡ kolorowych. Kosmetyk zawiera składniki nawilżająϲe,
dzięki czemu doskonale nawilżɑ skórę, przywraca jej odpowiednią
kondycję. Preparat znajduje ѕіę w butelce z pompką i jest bardzo wydajny.
Ⲛie zawiera SLS, silikonóԝ, alkoholu, barwnikóᴡ.

Żel dօ twarzy z ceramidami marki Dermaflora ցłęboko nawilża skórę i nie pozostawia tłustego filmu.
Przejrzysty żеl ekspresowo ѕię wchłania i niе klei ѕię.

Jego formułа zawiera kwas hialuronowy, który pomaga utrzymać wilgoć ԝ skórze, w
efekcie codziennego używania, kosmetyk poprawia ϳędrność i sprężystość skóry.
Zmniejsza widoczność zmarszczek. Również naturalne ceramidy wzmacniają nawilżenie skóry oraz
jej funkcje ochronne. Kosmetyk niе zawiera:
parabenów, wazeliny, silikonu, aluminium, alergenóᴡ,
alkoholu, perfum.

Komentarze są wyłączone.